Re: Re: Sociálni vampíri

Jox | 09.01.2015

Ďakujem za reakciu je to naozaj ťažká téma, na seminári som sa Andreja pýtal, ci je možné takéhoto vampira vyliečiť.

Mal zaujímavú odpoved. Hovoril, že je treba (ako bolo tiež písané hore v článku aj u Teba v reakcii) toho človeka upozorniť, že je vampirom a že jeho správanie je nevhodne. V ťažších prípadoch treba okamžite ukončiť konverzáciu ( ja to robím, keď ma začne cúvať niekto z môjho Teamu) a vampovi nedať šancu na ďalšie cucanie energie. A keď vamp nebude mat v okoli zdroj potravy, skončí cucanie..
Otázka je ale co vyvolalo vampirizmus (negativizmus). S manželkou sme to pred pár dnami preberali, keď sme pozerali DVD kde bolo perfektne podvedome programovanie na gay propagandu. Odohrávalo sa to v New Yorku ľudom, ktorí sa nudili a nemali iný koníček ako chlastať a suložiť. Nuda, nedostatok sociálnych väzieb, nedostatok koníčkov, kde človek môže robiť niečo zmysluplné pre druhých aj seba, spúšťa podľa mňa tento druh problému... Takze keď odstavíte vampa od zdroja potravy, treba ho/ju zároveň predstaviť prostrediu, kde sa nebude nudiť a nájde šťastie... Pre niekoho to môže byt spevokol, vedenie nejakého krúžku, hodiny tanca, hrnčiarstvo, záhradka...
Je to veľmi zaujímavá téma a osobne hľadám ďalšie materialy na nete ich je ale žalostne málo...

Přidat nový příspěvek