Sociálni vampíri

Jox | 09.01.2015

Ahojte,


Krásny článok, veľmi ďakujem za publikovanie. V tejto dobe je naozaj dôležitý faktor, aby čo najviac ľudí dostávalo tento typ vzdelania v tom, ako správne interagovať v sociálnom prostredí.
Môj príspevok k článku by začal ešte jedným skrytým problémom, ktorý môže mať negatívny človek. Môže byť sociálnym vampírom.
Tu je pár príkladov sociálneho vampirizmu, ktoré mám od Andreja Karimova z nášho система seminára:
Vampír obeť: je presne ten, ktorý je stále negatívny, ktorému sa nikdy nič nedarí... Ako to vyzerá keď Vám cucá životnú silu?
V: nemám dosť peňazí
Č: no tak Ti poskytnem brigádu u mňa vo firme, 25€/deň 10 dní v mesiaci. Môžeš nastúpiť zajtra
V: ale zajtra mám termín u lekára
Č: čo v utorok?
V: to mám jogu a potom idem von
Č: v stredu?
V: to idem pomáhať otcovi s montážou kuchynskej linky
Č: co v sobotu?
V: nie, tam ideme zo Svetlanou tancovať........ Toto je presne ten typ rozhovorov, kde vampiri z Vás len cucajú životnú silu, stále Vás udržiavajú v hovore a pomaly vysávajú.
Druhým typom je typ starostlivá mať, ktorý ste hore už spomenuli.Andrej to definoval na príklade jednej jeho žiačky, ktorej matka bola hypochonder a ležala so zápalom pľúc v najlepšej moskovskej nemocnici. Dcére nakázala, aby k nej chodila 2x denne ( dcéra ma sama cez 35 a dve deti), keď jej povedala že nebude viac ako jeden krát denne, pani na druhý deň ochrnula od pása dole. Podľa Andreja vampiri tohto typu dokážu v extrémnych prípadoch aj zomrieť, aby donútili svoje okolie im dávať pozornosť a energiu. Keď jej dcéra oznámila, že nepríde do nemocnice už vôbec, pani do týždňa úplne vyzdravela.
Su aj iné príklady, keď rodič stále vola svojmu dieťaťu, ci už jedlo, ci sa správne oblieklo, ci ma všetko, ci zamklo dvere, či je cesta domov bezpečná, prečo nezavolalo dieťa každú hodinu či je v poriadku... Takto rodič vampír odsáva energiu svojmu dieťaťu ( a vačšinou o tom nevie)

Přidat nový příspěvek