Re: Vojenský súd nad Putinom.

Lin | 05.01.2015

Nejprve - díky, o tomhle jsem nevěděla.
A teď k tomu, co si myslím...
Ijluchin byl "sovětský" a nijak to neskrýval. O Putinovi v té obžalobě řekl i pravdu, konkrétně třeba to, že se stýkal s petrohradským klanem - s Čubajsem, Sobčakem a všelijakými jinými "něgodaji". Pak tam řekl, že parlament pouze na Putinovo slovní potvrzení schválil, že za Katyň je zodpovědné SSSR, což Iljuchin má za zradu a poškození autority Ruska. Stejně tak předání (nějakých) ostrovů Číně. Dále obviňuje Putina z rozpadu (sovětské) armády a z potopení Kurska.
Tak... a teď si poslechneme, jak Iljuchin přímo cituje Putinovo vyjádření k "petrohradskému období" (Putin tam pracoval na magistrátu - v odboru vnějších vztahů):
- Už jsem chápal, že tenhle systém nemá budoucnost, že země nemá budoucnost... A sedět v tomhle systému a čekat, až se rozpadne? Ještě jsem zůstával ve státní správě, ale potichoučku jsem již přemýšlel o záchranném letišti... Sobčak byl bez diskuse charismatickým člověkem a politikem, ale svazovat s ním svou budoucnost bylo velmi riskantní. Všechno kolem něj mohlo padnout v jeden moment..."
Přikládám tohle vyjádření Putinovi k dobru - a ne k tíži.
Kursk jsme tu již rozebírali několikrát a byl tu také rozebraný z konceptuálního hlediska = proč Putin řekl onu větu "Potopil se", která vůbec nebyla cynická ani jinak nelidská (jak říká Iljuchin - nebo i jiní).
Zbytek - že jako Putin zničil armádu apod. - to už tu také bylo rozebírané, včetně údajného "rozkrádání státních peněz".
Jinak - ono se stačí podívat do současnosti = s odstupem cca čtyř let. Co je pravda? Rozkradená a nebojeschopná armáda? Rusko bez autority?
Připomínám, že pokud by kdokoliv z nás chtěl do politiky a docílit tam nějakých změn, pak by vůbec musel znát, jak "to" mezi nimi funguje (tj. kde a jak se krade, způsoby lobování, podvádění, politikaření klanů...atd.). Druhým předpokladem by byl dostatek loajálních lidí, kteří pomůžou se změnami.
No a Putin nemá ani dnes (po tolika letech) okolo sebe (a ve vládě) pouze loajální lidi, kteří táhnou za jeden provaz.

Přidat nový příspěvek