Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Horúca ekonomicko-politická vojna

Oracle 911 | 30.12.2014

Ad deriváty:
Prečo kvôli derivátom skrachovala banka Lehman brothers, keď je to tak, ako to tvrdíš?

Dôvod krachu je jednoduchý, je tu tzv counterparty risk t.j. risk protistrany, v prípade derivátov zo strany vydavateľa. To znamená, že v prípade tých MBS derivátov banky, ktoré ich vytvorili zaviazali vyplatiť určitú sumu na podiel pre kupca derivátu. Lenže klienti boli insolventný a začali krachovať čo sa prejavilo platobnou neschopnosťou bánk čo viedlo k pádu Lehman brothers a finančnej pomoci ostatným veľkým bankám. Samozrejme MBS boli proti tomu poistené u AIG, ktoré sa následne po krachu trhu s MBS (nikto nevedel ktoré sú OK a ktoré nie) bolo de facto znárodnené.

Ad reálna ekonomika:
Tej sa krach kasína dotkne, lebo buďto pôjdu dole bankový systém kvôli platobnej neschopnosti bánk alebo sa bude zachraňovať tlačením meny čo povedie k ďalším špekuláciám a k inflácií (veci potrebné k životu lacnejšie nie sú). A toto je situácia po roku 2008.

Lenže derivátov cca 10-50x je viac než banky majú aktíva ergo pri malom výkyve sa nastane platobná neschopnosť bánk. A teraz nikto nemôže naraz dať do obehu toľko US$, € a Yenu bez toho aby to položilo danú menu a celý fin. systém.

Takže kvôli derivátom padnú banky tak či tak (nebude cez čo platiť bezhotovostne, zamrazenie účtov, run na banky atď) a dotkne sa to aj reálnej ekonomiky lebo len 1-2% obeživa je fyzických.
To znamená viva la barter ekonomika!

Ad hypotéka:
To nie je derivát, ale úpis k otroctvu a živoreniu.
Druhá vec cena nehnuteľnosti je viac menej subjektívna.
Tretia vec v USA sa domy kupujú hlavne ako "investície, ktoré neustále rastú na cene".

Ad Čína a Rusko:
3 veci:
1) Na prebudovanie politického systému na základe novej koncepcie treba uskutočniť zmenu stereotypov spracovania informácie t.j. myslenia na základe novej koncepcie, čo nejde zo dňa na deň. POCHOP TO.
2) Tuším Zaznobin povedal, že vedenie Číny nie je marxistická ale konfucionistická, t.j. marxizmus je len pre masy.
3) Robotárne v Číne, tie sú z časti v súčasťou s konfúciánstva, ale je v tom aj to, že vedenie firmy sa musí adekvátne starať o svojich zamestnancov (viď Južná Kórea), to znamená, že buď zaniknú úplne kvôli robotizácií, alebo sa odsťahujú niekam inam.

Iste netvrdím, že GP neplánuje resp. neplánovalo použiť Čínu ako svoje svaly, to ale neznamená, že aj súčasné či budúce Čínske vedenie bude skákať ako GP píska.

Ad nezávislé centrum:
Posledné video Pjakina,a video s Gurievom, obe sú na týchto stránkach a potvrdzujú moje slová.

Ad úroková hydra:
Platí to isté čo som povedal o politických systémoch.

Ad kultúra myslenia:
Jedna vec je prečítať KOB a DVTR, druhá je ich pochopiť a tretia je ich aplikovať. :)

Ad skok do reality:
Ja som tu, skoč ty. :D

Přidat nový příspěvek