Re: Pre Slovana

Slovan | 15.12.2014

Braňo - prečo ideš do osobnej roviny? K čomu to potrebuješ?
Skúsim rozobrať Tvoj príspevok z môjho uhlu vnímania:
1.Nie mýliš sa, som Tvoj ročník - takže vidíš aký Ty máš zmysel pre odhad.
2.Ty nemáš žiadnú zlú vlastnosť s ktorou by bolo hodné sa popasovať? Ak nie, daj nám o tom vedieť viac - ako si to dosiahol?
3.Svet je zlý, je zistenie fiktívneho pocestného - alebo jedno čítaš a druhé si predstavuješ?
4.Svet je krásne dielo Tvorcu - súhlas, kde to bolo spochybnené?
5.Z čoho si usúdil, že ja vyčleňujem Slovanov mimo rámca zlých vlastnosti? Mimochodom byť slovanom znamená v Tvojom ponímani čo?
6.No neviem čo si mám myslieť o Tvojej psychike, keď počúvaš Vášho farárka a pritom je ti na smiech.Na čo ho počúvaš?
7.Keď máš recept na zmenu sveta (predpokladám k lepšiemu) prečo ho nezmeníš?
8.V prírode platí zákon silnejšieho - súhlas. V prírode sú zvieratá - človek je tiež zviera?
9.Finančný systém plodí zlých ľudí, alebo iba im umožňuje takými byť?
10.1 - Súhlas centrálnu banku treba znárodniť. My máme nejakú banku?
11.2 - Čistý zisk je čo? To čo nie je kryté prácou,nákladmi? Teda niekto mi to musí dať zo svojich u neho prácou krytých prostriedkov? Teda navrhuješ podeliť sa zo zlodejinou?
12.3 - Čo bude presadzovať mnou zvolený poslanec? Akú víziu,koncepciu, prípadne ideológiu ( súbor záujmov národa,štátu )?
Veď podľa slovenskej ústavy nesmieme mať žiadnu ideológiu.
Wikipédia:
Ideológia je významový útvar, ktorý sa chápe buď ako všeobecná veda o ideách zameraná na prejasnenie a skvalitnenie verejného myslenia (Destutt de Tracy) alebo ako systematická a všezahrnujúca politická doktrína slúžiaca ako základ zdôvodňujúci program politického konania.
Aké politické konanie budeš chcieť od svojho poslanca?
13. Pánboh pri nás - aspoň že si ten majdan zavrhol.
14. Ešte stále plati, že základ štátu,krajiny je rodina? Bude štát naskladaný s neharmonických rodín - harmonický?
Braňo predsa len podumaj ešte a skús si niečo prečitať s tu dostupných materiálov. Verím, že vo svojej podstate nie si zlý človek a je iba otázka času kedy by sme si mohli rozumieť viac.

Přidat nový příspěvek