Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Velka křižovatka před námi...

J. | 09.12.2014

"Informace jsou tu stále všude a naopak je to podle mě průšvih, pokud se domníváme, že jedině ty odtud.......nebo odtud jsou ty pravé."

Neviem, ktoré informácie každý z nás v tejto chvíli myslí, ale tie najdôležitejšie informácie tu doteraz jednoducho neboli a ani dnes nie sú rozšírené a všeobecne známe. Ak sa aj kúsok určitej znalosti objavil, tak bol zabalený do 95% balastu, ktorý zase len zviedol zo správnej cesty.

Sám na sebe vidím ako veľmi veľa času som stratil tým, že som sa musel všetko učiť na svojich vlastných chybách a akú hromadu dezinformácií som musel prekopať než som našiel aspoň niečo užitočné pre život. Dôležité svetonázorové info jednoducho nemal kto odovzdať.

Napr. základná vec, že náhody neexistujú. Učí sa niečo také v škole? Pritom je to elementárna vec od ktorej sa odvíja úplne všetko. Tieto dve slová dokážu, za predpokladu ak ich človek správne pochopí, doslova zmeniť život.

Alebo dezinformácie šírené za pomoci médií ohľadom zdravia - veď dnes všetko čo sa kde povie je v podstate presný opak toho, ako to po správnosti má byť. Alebo lekári - učí sa v škole, že len potláčajú dôsledky chorôb? Že vôbec neriešia skutočné príčiny a vlastne ani nemá význam k nim chodiť? Je to presne to isté ako mať rozbité okno a vo vnútri nehoráznu zimu. Príde doktor a predpíše pacientovi kúpiť si väčší radiátor. Ale rozbité okno nevidí a ani nechce vidieť, lebo on je platený priamo od výrobcov radiátorov. A pritom každý z okolia pacientovi poradí - na rozbité okno volaj doktora! K sklenárovi nechoď - to je šarlatán a blázon :)

Přidat nový příspěvek