Re: Re: Velka křižovatka před námi...

Michal | 08.12.2014

Teda, jsem 30+ a IT správce, a tohle by mě ještě před pár lety urazilo :-)

myslím že obrovský problém je v tom, o čem si lidé myslí že to "potřebují", jako třeba každý auto, 2 televize, počítače, chytrej mobil, denně maso k jídlu a podobný pitomosti. Přeju každému aby žil v hojnosti, ale lidi to považují za potřebu, za něco bez čeho nebude život životem. No a potom jsou nuceni kvůli tomu také vynakládat nesmyslnou energii a obětovat své hodnoty a svůj život tomu výdělku na tyto věci. Je jasné, že když začnou být všichni skromnější, zdraží nám kolonizátoři vodu, elektřinu a jiné věci co opravdu téměř potřebujeme, ale i to se dá nahradit lokálně tak nějak mimo systém.
Je třeba své děti vychovat tak, aby se v tomto orientovali, aby tato problematika spadala do jejich okruhu pojmů, a aby věděli že ke kvalitnímu životu takové blbosti nepotřebují. Potom nebudou mít potřebu nesmyslně se honit za dobrým platem, bude jim stačit dostatečný. Nebudou chtít supr kariéru, bude jim stačit dostatečná. A nakonec zjistí, že v tomto rámci dokáží tak úžasné věci, a dostanou za to tak skvělou odměnu, že vlastně po ničem jiném ani netoužili.

Mno, jak říkám už delší dobu, je to na rodičích a prarodičích, jestli budou dětem/vnoučatům kupovat cukrátka a rozmazlovat, a nebo jestli si s nimi raději půjdou hrát a u toho je zkusí naučit všechno moudro, které v životě stihli nasbírat.

Přidat nový příspěvek