Re: Energie

janko hrasko | 04.12.2014

dobre rozmyslas. ja sice neviem o akej lacnej energii presne hovoris, no co mne vadi na "opozicii" zhniteho zapadu, teda brics, ze vlasne funguju nie nepodobne ako ten zapad. teda napr. hlavny vyvozny artikel ruska su zbrane, atomove technologie, vyvoz surovin, taka cina sa zase neserie so svojimi obyvatelmi a ti musia ustupovat gigantickym projektom, ktore totalne nicia krajinu, nema vobec zmysel u nich hovorit o nejakej ekologii, brazilia totalne likviduje amazonsky prales + si mozu s juhoafrickou republikou podat ruky v totalnej chudobe, ktora tam panuje, atd. ja neviem, ale mne to akosi nestaci, aby som skocil na to, ze brics su ti dobri. jednoducho su len momentalne druha strana tej istej mince. tak mi to pripada. co sa tyka tohoto clanku, tak ja si myslim, ze rusi to teraz zrejme vymysleli na vybornu, pretoze dali zelenu plynovodu to turecka, ktory je kratsi a ide iba do jednej velkej krajiny. takze je to pre nich lacnejsie riesenie + si to moze teraz eu od turkov potiahnut bez nejakych otazok typu, ze to nesuhlasi so smernicami eu :) to, ze to bude stat viacej, to ze to vyvola dalsie pnutie vo vnutri eu, no tak za toto by som dal rusom fakt jednotku s hviezdickov. inak eu je fakt totalna maskarada, pretoze namiesto toho, aby si poistili strednu europu, odfajkli ukrajinu ako neschopneho partnera, tak si narobia problemy, pretoze srbsko, bulharsko, madarsko ale aj rakusko moze namietat, vsak v com je problem, ked ste si spravili bez prekazok nord stream, preco nam teraz hadzete polena kvoli south stream. jednoducho eu je moloch, ktory je totalne nesvojpravny. totalne sa rutime do zahuby, fakt netusim, kde sa toto moze zastavit. pretoze eu a us sa totalne dostavaju do rohu, z ktoreho ked za chvilku nebude uniku, tak bude musiet nastupit jedine silove riesenie.

Přidat nový příspěvek