Re: Re: Re: Pár poznámok.

janka hrasko | 01.12.2014

no ja si troska dovolim oponovat s tym, ze ked niekomu nevydaju zlato/striebro vo fyzickej podobe, ze padne system, vytvori sa nedovera a neviem co. uz teraz po krize v 2008 sa stalo, ze par chytrakov prekuklo system a chcelo spat napr. 50 000 unci. a dostali spat len cash. dokonca vtedy, ked sa to stalo, tak som cital, ze comex si to cele poistil, jednoducho priamo v zmluve je, ze ked sa neda vydat fyzicky tovar, tak dostanes cash v adekvatnej spotovej cene. urcite sa najde nejaka vyhovorka, preco dostanu cash, rozvid to uz zariadi. dalej uvazovat nad tym, ze by padli tie firmy taziace bridlicu, to proste fakt nejde. ak budu mat financne problemy, fed ich podrzi, su predsa za tym hraci, ktori su prepojeni s bankarmi. dalej rozmyslate nad tym, ze sa v novom systeme ma pouzivat striebro a zlato? videli ste ako sa to tazi? ved to je uplne proti vasej logike, dat tu vsetko do poriadku.. ved je to proti prirode, proti vsetkemu, co mame zveladovat, chranit, rozvijat..

rozmyslate tu nad tym, aky novy financny system vymysliet, tak ja skusim tiez. co takto prestat uplne pouzivat love? scifi, ze? kebyze ludia pochopia, ze je konzum na nic, tak naco prachy? preskocme teraz, ze ako by ludia prestali mat chut na nove iphony, a dajme tomu by pochopili, ze im staci velmi malo k zivotu, tak tento novy system by podla mna mal fungovat sposobom, ze vsak podme to tu spravit lepsie, za co najmensich vydavkov. ludia budu motivovani pracou pre druhych, ci uz to bude taka blbost ako vystavba noveho detskeho ihriska, ci napr vyskum typu, ako nahradit sucasne wifi, gsm a neviem ake EM ziarenie za nieco, co nam nebude az tak skodit. ludia to budu robit len tak, ze ich to bude bavit, ze dosiahnu ciel, ze spravia nieco pre druhych. spolupraca. niekto bude robit len zakladne veci, napr. polnohospodarcit, niekto bude rad vychovavat deti, niekto zase bude robit programatora, kazdy tak, ako bude zvladat, pripadne chciet pomoct.

Přidat nový příspěvek