Re: Re: Pjakin a Margerie

Lin | 30.10.2014

Víš, ta krize řízení právě je - a to už tak nejméně dva roky. Jeví se mi to tak, ale - samozřejmě - může to být jen můj vlastní dojem.
Prostě se neshodli na upravené nové verzi biblické koncepce - nebo také na přechodu k úplně jiné koncepci.
Těžko se mi to vysvětluje... :) Prostě mi to přijde tak, že část (nemusí jít o celé křídlo) jakoby stále jede ve vytyčených kolejích biblické koncepce (instalací kalifátu, zarytému vedení světa k válce, k depopulaci, k devastaci a zombifikaci, vražednému zamořování planety, k zastrašování lidí). Stále se točí katastrofické filmy na téma pádu civilizace až ke zničení. Jakoby "oni" stále spoléhali na své "ostrůvky přežití".
Oproti tomu se objevují jiná řešení problémů ve spolupráci (a vyzývání ke spolupráci), snaha o nové cesty v politice, obchodě, o podporu těch zemí, kdo jsou ještě normální. Nevím, jak to vystihnout co nejlépe - ale asi něco jako "snaha o smír", snaha válce zabránit a svět nějak konsolidovat na únosnou míru, aby přestal "padat".
Tobě snad nemusím připomínat, že tím vším nemám na mysli činnost Ruska.
Píšeš o "nespolehlivé hašteřivé společnosti". No... myslím si, že určitý rozkol může nastat i v té nejspolehlivější společnosti. A tuším, že pokud se nemýlím (a ten dočasný rozkol skutečně je - do té doby, než najdou náhradu za rebely - možná už ji mají), pak takový rozkol už byl i v minulosti (třeba za papežského schizmatu) a biblická koncepce tím byla velmi vážně ohrožená.
Promiň, že to neumí líp popsat. Jde o "obraz", který ještě neumím dostatečně slovy postihnout.

Přidat nový příspěvek