Pjakin a Margerie

Lin | 29.10.2014

Tak... jdu s kůží na trh. :) Pjakina jsem vyposlechla v úterý večer a od té doby netrpělivě čekám, až ho Hox vyloží. Asi poprvé s Pjakinem nesouhlasím - a to právě ve věci Margerie.
Jsem přesvědčená, že "případ Margerie" zapadá spíše do obrázku neshod (možná i boje uvnitř) mezi oběma křídly GP. Margeie byl zcela určitě podřízený euroasijského křídla a pokud byl likvidován, pak ne regionální elitou USA, ale částí rebelujícího atlantického křídla. Proč? Regionální elita USA by sama od sebe do takové "akce" nešla - na to je příliš poslušná, příliš vygumovaná, takže vhodná jen k tomu, aby bezmyšlenkovitě plnila příkazy. Ona celá ta anabáze posledního roku (v rozhodování USA) neleží jen na nějakých regionálních elitách (dle mého). Sleduju už nějaký čas (rok a půl), že muselo dojít k něčemu skrytému a daleko většímu = že se část atlantického křídla prostě neshodla se svými kolegy, že nesouhlasí se slivem USA (a také MMF). Takže nyní "jede" na vlastní pěst a sama si řídí své "věrné podřízené". Když se podíváte na rozhodování vlády USA v posledním roce - takové kroky nemají ze své hlavy.
(což je také odpověď na diskusi o Břežinském, kde jsem nestihla včas reagovat na Taurův dotaz)

Přidat nový příspěvek