Re: Re: Musím sa ospravedlniť, zmýlil som sa.

Oracle 911 | 27.10.2014

Obilný/škrobový invariant ZNOVA bude mať miesto cca o 20-30 rokov, práve kvôli technológiám na výrobu energie a to je môj 1. dôvod.

2. je technického charakteru, naše centralizované elektrické siete sú neskutočne zraniteľné a skôr fungujú ako nie len kvôli 2 veciam: skvelý manažment a šťastie.
Poviem niekoľko príkladov ktoré poukazujú na vážne problémy elektrického zabezpečenia:
-Nemci posielajú elektrinu z východu na západ cez Česko (pretože je drahé vybudovať svoje vlastné vysokonapäťové vedenie), problém je, že to zaťažuje elektrické rozvody a vedenie Česka;
-nemecké veterné elektrárne dosť dlhý čas robili počas zimy neplechu v maďarskej sieti (možno aj teraz robia);
-v dedine kde kúpila dom moja matka (pri Košiciach-cca 2000 obyvateľov) v posledný štvrťrok cca raz do týždňa polhodinový výpadok vôbec nie je nič nezvyčajné.

Chcem tým povedať, onedlho môže prísť krízová situácia, ktorá presiahne možnosti manažmentu a spôsobí to, že minimálne polka Európy zostane bez elektriny na dlhý čas.

Mimochodom odkiaľ má slávna EU energetické nosiče a čo sa stane, keď z nejakého vypadne 1-2 dodávateľov?

Přidat nový příspěvek