Re: Re: Re: Re: Re: Re: len tak na okraj

udo | 01.10.2014

A nejde u K.M. azda o etnickú Slovenku a nevyzerá byť hrdou? : )
Nezabúdajme sa pýtať politicky gramotne, v čom by mohol mať F.M. pravdu..i keď pravdu máš i ty v tom, źe vedome to asi tak nechápal, nemyslel..

Hĺadajme pozitívne interpretácie a tým vynulujme matrice negatívne.

F.M. má svoj vek, prežil svoje, stereotypy, človek je to dobrý a moc lepśích, skúsenejśích zatiaľ asi nemáme po priehrštiach. Problém s prekročením prahu novšej reality u neho, i ďalších(hlavne z KDH) ale bez pochýb je. Viaceré jeho výroky, o ktorých možno širšia verejnosť ani nevie, ma vyslovene zarazili..
Či je inosexuál? Neviem. Skôr myslím, že na ženu moc nemal čas. Keby aj bol inosexuál a správa sa celospoloćensky konštruktívne, nemám s tým v zásade problém.

Neviem, či je J.Č.st. až tak rusofil, ako skôr tradično-rodinne pragmatik, viac realista, ako napr. spomínaný F.M.
J.Č. nepoznám zasa až tak dobre osobne, i keď som sa s ním rozprával i trochu obšírnejšie. Niektorí mne naozaj blízki ľudia ho však poznajú veľmi dobre. Vcitane jeho rodiny, predkov a dosť paušálne jeho postoje obhajujú. Ja som v tejto veci skôr opatrnejśí i keď je pravdou, že nie je u nás veľa politikov, čo by mali taký prehľad o realite, ako on. Mnohé jeho politické kroky sa však z dlhodobého hľadiska prejavili ako nadpriemerne prezieravé. O tem žádná.

K.M.
Nie je azda lepśie, keď tam je zatiaľ ona, ako nejaký vyslovene naivný hlúpak. I keď moźno dobromyseľný. Pseudojudaistickí personalisti dávali na ministerstvách z diskreditaćých dôvodov mladej republiky v ´90 rokoch min.storoćia(niekedy až doteraz) na podobné miesta zámerne dlhodobo práve cvokov(s prepáćením). Navyše nám západ dá pokoj na stabilizáciu a prípadnú obnovu, keď nás jeho fíreri budú brať ako štandardnú davokraciu. V tom aj taký pravdepodobne ultrafaško, ako Schutz robí, na naše ciele.
V ´90 rokoch bol „štandardno-operatívne“ taký tichý príkaz "klubov". O.i. sa báli precedensu Slovenského štátu r.39-44 a jeho nepochybne hlavne ekonomických úspechov. Aspoň nás nerozbombardovali a nezamínovali ako Juhosláviu, kde sa korporátčici báli podobného precedensu. To režim nových kolonizátorov prosto nemohol, nechcel riskovať. Hlavne preto rošambo 5.kolóny v rokoch ´90 až do teraz. Zvládli sme to ale stále lepśie, ako tzv. Ukrajina. Vtedy a aj dnes.. Zničili to tu bez priameho vraždenia, I keď obetí informačnej vojny bolo u nás za posledných 25 rokov na desaťtisíce, ak nie sto..Stres, kardivaskulárn ochorenia, rakovina, samovraždy, potraty..všetko to je počítané odborne ako kolaterálne škody studenovojenských, operácii fina(n)cistov a spol.

Isto, K.M. je asi skôr klasický “káder”, no snáď to s ňou mentálne nie je až tak zlé, ako s Dulebom, Šimečkom, Dostálom, Schutzom a spol. No možno i z closet fellowsheepu Györgyho nie sú všetci až tak tupí, slepo globálnemu fašizmu oddaní adiotés. Poniektorí snáď budú funkćní aj v demokratickejšej spoloČnosti po postupnej transformácii davokracie. Inak sa ich miesta „sami“ stratia..
Skôr by som sa potom obával napr. o takého Lasicu. Tu ide o reálnejšieho politika..
Taká Adela je tiež svojim spôsobom tak trochu politička. Určite viac, ako mnohí „ministri“..miništranti okultistov. Je mladá a vyzerá, źe uvažuje, snáď prehodnocuje spolu so svojim talentom to, čo do nej poniektorí navtĺkali..

Judaizmus je multietnická ideológia.
Určite nie národnosť.
Možno niekedy v počiatkoch i bol ni€kým formovaný v hlavách jedného mýtického kmeňa.
Ostatne tak, ako i islam, kresťanstvo, či budhizmus, konfuciánstvo a pod..

Vieme predsa z dejín, aké množstvo národností konvertovalo na judaizmus nie len na Blízkom východe v jeho počiatkoch, no napr. aj v Ázii, či Európe. Samotný Chazarský kaganát prevyšoval svojím počtom všetky dovtedajšie judaistické frakcie zrejme mnohonásobne.
Ak dnes niekde poviete, že judaizmus je nacionálna záležitosť, v podstate Vás právom môžu označiť za rasistu.

Keď je niekto aj nešťastný mouřenín, v nejakom „klube“, treba to brať v kontexte. Vedieť, aké benefity i riziká vyplývajú zo spolupráce s ním. Kedysi, napr. koncom 19. a zač. 20.stor(no nie len) musel byť prakticky každý politik v lóži. V USA je tak tomu v podstate do teraz..
Štefánik predsa tiež bol a neurobil azda pre Slovensko aj mnoho pozitívneho?

Prećo by som sa aj ja nemohol napr. stretnúť s nejakým rabínom?
Mnohých si hlboko vážim, ich činy, rady a mnohí sú prosto zločinci so sociopatickými sklonmi genocídy k “nevyvoleným”, prićom sú úprimne presvečení o správnosti svojho konania. Masovo systematicky obetovávajú “pre vec”, úchylku hoc aj masy vlastných. Zombi.

V dnešnom judaizme je snáď viac frakcí ako v dnešnom tzv.”kresťanstve”, či “islame”.
Navyše je naozaj ťažko hľadať dnes vo vśetkých týchto čudných ideológiách Boha.
Ide skôr o problém veriacich v nejaké,niekým vźdy účelovo vytvorené a kontrolované obrazy Boha.

My sa snažme radšej hlavne dôverovať Bohu a to nemoźno bez učenia, kontinuálneho zdokonaľovania snahy o dostatoćné pochopenie jeho pravdepodobného postoja, “nazoru” v konrétnych situáciách každodenného źivota. Súladu s Ním. Stať sa Človekom, i keď na prvý pohľad tak vyzeráme.

V podstate plne inak sedí to, ćo si povedal vyššie ohľadom mantinelov myslenia(eng.”margin”), obmedzení (ne)vlastného operačného systému, softwéru, ktorému sú nekriticky oddaní. Konštruktívna kritika, metodológia navrhovania lepších alternatív, rieśení, je základom realistickej politiky

Přidat nový příspěvek