Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Maličkostmi k morálnímu rozvoji

vikTor | 30.09.2014

Dekuji ti, Pe-tri, za to, ze reagujes na me myslenky. Tve reakce a protimyslenky jsou velmi obohacujici a vyzivne - pro me, predevsim ty predchozi.. Urovnal jsem si v sobe spoustu vhledu. Musim ale rict, ze v zasade nesouhlasim s tvou posledni thezi...
... na coz mam plne pravo, rekl bych - duvod je takovy, ze podle meho nazoru, jakozto individuality, mam plne pravo zhodnotit, kdy se jedna o zachovani meho vlastniho jsoucna vlastni a moralku, proti zlym vlivum okolim, okolnim osobam, riskuje tak, ze dojde ke konfrontaci a mozna i k me vlastni fyzicke likvidaci tim clovekem, s tim musim pocitat.. proto je me pravo tomuto predejit, nezli cekat - doufat, presneji - az se tento Ferdys Pistora zmeni a prekoleji na kolej "dobra" (meho ovsem osobniho dobra chapani * proto bych rekl, ze moralka rozhodne neni binarni*) ... mozna se budu transformovat o uroven nize, nicmene ma osobni moralka mi napovida, ze tim ochranim i jine potencionalni obeti. Mluvi o tom pan Koukolik, kdy jeden stupidni clovek dokaze dovest k zahube 100 konstruktivne premyslejicich lidi, bohuzel sila deprivantu a stupidne premyslejicich lidi ovlivnuje skupiny geometricky... a vzhledem k tomu, ze jsou to vetsinou psychopate, zenouci i sama sebe k zahube, nevidim jine cesty nez vynucene trensformace... a to vse, v zajmu dobra a moralky...

dekuji vikTor
PS: kdybych ti prisel zabedneny, tak asi jsem, a zlom tedy nade mnou hul, nebudu se ti divit :) treba se nekdy posunu do urovne toho, co naznacujes, a vse pochopim.

Přidat nový příspěvek