Re: Re: Re: Re: Re: Maličkostmi k morálnímu rozvoji

vikTor | 29.09.2014

zdravim ve spolek, vnitrne citim, ze je to jiste ta spravna cesta, otazkou je, zda je technicky mozne, aby touha moralizovat se, chapat atd. zvitezily u vetsinove spolecnosti nad pozlatkem a materialismem...
... kdyz uz jsem pouzil tu analogii husitske revoluce, tak mam pocit, ze "predevsim" slo o myslenku a prave moralni a pravdivy pristup k zivotu, nez o touhu drancovat a zabijet lidi... bohuzel to dopadlo tak, ze amoralita a tehdejsi globalizator - cirkev, nevedela si rady, co s temito obrovsky duchovnimi, nicmene kacirskymi lidmi delat - inu, usporadame krizackou vypravu, neslychana vec - jeste, kdyz byla odrazena, srdce mi blahem tepe, kdyz si predstavuji, pri psani tohoto clanku, atmosferu a nadseni te doby. technicky si proste neumim predstavit, zda takove obrozeni je vubec mozne bez nasili, a ted se nebavim o sireni nasili, ale obudouci obrane sve obrozujici myslenky...
... samozrejme, ze citim take, ze nasilim nekomu nutit, co ma delat, jak ma premyslet a jak zit, k pramalemu vysledku povede.. navic se mi to bytostne prici...
***
placeni nehostu na zachodcich: moralni vyvoj muze v tomto pripade vypadat takto..
1: vycuram se jako host... zamyslim se a nezaplatim, protoze nikdo nekontroluje, zda jsem hostem ci nehostem
2: vycuran se a zaplatim, protoze mi svedomi rika ze je to spravne
3: vycuram se, svedomi mi rika ze bych mel zaplatit, ale prijde mi nemoralni, aby chtel nekdo platit, ze vykonavam svou biologickou potrebu (btw, kdybych byl majitelem tech wc, ja, tak by to byl muj pristup k veci vymesovani hostu i nehostu)

1 a 3 nezaplati
2 zaplati

kdo je nejmoralnejsi?

dekuji vikTor PROTI FSEM

Přidat nový příspěvek