Re: Re: Re: Re: Re: Srozumi

udo | 19.09.2014

Žiaľ nešlo len o nejakých trochu "uletených ezoterikov".
Niektorí "experimentátori" boli dokonca i titulovaní.
Nie len Mgr..Psychológovia, no aj MuDr..
Avšak aj medzi technickými inžiniermi a PhD. prírodovedcami nájdete i fest cvokov, takže to bolo len na okraj.
Možno som sa nevyjadril dosť presne, no iślo o nedvojzmyselné, jasné apelovanie na "dôveru moderátorovi" a "nepochybovanie o technikách" pre záruku ich(techník) funkčnosti.
WTF??!!

Chcel som len poukázať na nezodpovednosť, na hranie sa sa ohňom bez rukavíc, bez kováčskej zástery, na zbytoćné straty zdravia(také prípady som zaznamenal a študoval nie len ja), kde rolu zohralo do nemalej miery toto hranie sa s "láskou" bez elementárnych znalostí metodologického myslenia.

Veda je snaha o objektivitu.
Je to metodológia(skupina vzájomne previazaných metód, technológii, procedúr..) subjektívneho spoznávania objektívnej reality.
Je to zbieranie skúseností z pozorovania, i z pokusov, na základe ktorých sa formuluje nejaká ucelená teória, podrobovaná následne konštruktívnej(dávam lepšie riešenie a nehovorím len tupo, že "toto nie") kritike v praxi.
Veda je modelovanie a model nikdy nie je robený len pre "samého seba", ale slúži riešeniu nejakých konkrétnych problémov, dosahovaniu nejakých cieľov.
Každý mánejaké ciele a deklarácia ich neexistencie je buď vedomá lož s cieľom manipulácie, alebo ich pretrvávanie v podvedomí. T.j., dotyćný si ich zatiaľ neuvedomuje a koná ako automat pre ciele tých, ktorí sformovali kultúru v ktorej tento biorobot vyrastal.

Rob, ako myslíš, no po našich skúsenostiach, po študovaní konkrétne aj týchto technológii myslenia som mal pocit, že by som ťa mal vyzvať k opatrnosti a tak aj iných experimentátorov v tejto oblasti.
Ja netvrdím, že používať tieto násTroje by sa nemalo, neodhováram od čítania biblie, alebo koránu, véd, no čítať, konať skúšať treba gramotne, s vedomím rizika a jeho systematickým, metodologickým tlačením na minimum, keďže prítomné bude do istej Miery vźdy, ak chápeš.

To je asi tak vśetko, ćo som k tomu chcel napísať.
Keď chceš, ak ťa niečo konkrétneho zaujíma, napíś mi mail:
udo321123zavinacazetbodkask. Čo vieme poradíme, čo nie, skúsime zistiť.
Osobne som veľa rokov dozadu pracoval aj s niektorými inými príbuznými technikami a stretávam sa s tým pracovne spolu s kolegami.

Přidat nový příspěvek