Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jedna zvláštnosť

Pe-tri | 06.09.2014

Hodně subjektivní gulášová úvaha založená na subjektivním chápání pojmů a vztahů mezi nimi. Typický guláš založený na povrchním a svévolném výkladu a chápání slovíček. Uvažuj sám. Kdo je to žrec? Co to je magie ? Co to je esoterika ? Co to jsou fraktály ? Co to je milující příroda ? Kde končí fyzikální jevy a existují i jevy jiné povahy - jestli ano, jaké ? Jsou matrice fyzikální projevy - jestli ano koho ? Jak může magie přestat fungovat ? Akceptuješ principiální rozdíl mezi materialismem a spiritualismem? Chápeš že to je totéž jako bys řekl že přestává fungovat např. gravitace ? Jak můžeš odepsat esoteriku ? Chápeš že to je totéž jako bys řekl, že je třeba odepsat např. fyziku ? Chápeš na jakém poznání stavěl Goethe ? Mimochodem vysoký zasvěcenec Rosikruciánského řádu. Víš jakého představeného má Rosikruciánský řád ?
Na tomto příkladu je vidět, jak lehce lze zmást lidské poznání pouhým rozmazáním, překroucením a záměnou pojmů, na kterých lidé staví své údajné poznání.
Pozoruj život, hledej správné axiomy, tento život vystihující a teprve potom buduj vlastní konstrukce o životě a vztazích v něm působících. Třeba zjistíš, že před tebou už tuhle práci už udělali i jiní, ale i tak bude nesmírně významná, bude to totiž tvoje dílo a to se stane tvým pokladem, který si uložíš v nebi. Bylo řečeno: "Neukládejte si poklady na zemi, kde je ničí mol a rez a kde je zloději vykopávají a kradou. Ukládejte si poklady v nebi, kde je neničí mol ani rez a kde je zloději nevykopávají a nekradou. Neboť kde je tvůj poklad, tam bude i tvé srdce." Chápeš co tím chtěl Ježíš a proč to zde zmiňuji ?
Jestli ne, opravdu začni od Adama a studuj třeba Goetheho (podobnost mezi GP a Mefistofelem je snad každému jasná), chceš-li jíti západní cestou, chceš-li se držet ruských zdrojů, nelze doporučit lepší zdroj, než velkého ruského Člověka - Lva Nikolajeviče Tolstého.
Vše dobré všem.
P.

Přidat nový příspěvek