Re: Re: Re: Čo je to globalny prediktor?

udo | 21.08.2014

Dynamický cieľ pre teba nie je cieľom?
Vieme predsa, źe statiky niet nikde v známom vesmíre.
Preto aj deformované chápanie cieľa, ako nejakého konečného stavu, je problematické. Viem, učili ťa tento stereotyp od mala, aj v škole, no zhodli sme sa spolu s tebou myslím aj na tom, že nie všetko, čo sme sa ućili v škole, musí byť definitívnou pravdou, respektív najsprávnejśou moźnou interpretáciou faktov, ktoré máme zatiaľ k dispozícii.
Ak nejaký jav odporuje doteraz použóivanému modelu, musíme ho predsa ako vedci buť reinterpretovať, alebo zmeniť.
OS Patch and/or Upgrade, restart(napr. hoc aj dobrým vyspaním sa), či total Social Operating System reinstall.

Nazvi programátora&admina hoc aj VSM(veľké špagetové monštrum), či samuraj Samosato.
No tvrdenie, že operačný systém Univerza tu je, šlape ako "švajčiarske hodinky", avšak nemá svojho strojcu je na mňa fakt trocha silné sci-fi.
Ukáž mi prosím aspoň jeden taký precedens, kdekoľvek.

..
Dynamika je v matematickom zmysle druhá derivácia podľa času, ktorý volím v závislosti na prísluśnej, skúmanému procesu charakteristickej, tzv. etalónovej frekvencii.

Čas v tomto zmysle nie je absolútny tak, ako ani priestor.
Ide o Miery. Nechcem tu odbáćať, no v hlbšom zmysle je to velmi podstatné pre chápanie toho, o čom sa tu bavíme..
T.j. ak sa zhodneme aj na tom, źe našou snahou je spoznávať svet taký, aký je a približovať sa čo najviac realite, aby sme ho mohli ako Ľudia ďalej rozvíjať a neponičili sa tu spolu s našou malinkou guľôčkou zeme v nekonečne vesmíru.
Nikdy nekončící příběh.

Koniec môźe byť iba vtedy, ak je začiatok, na ćom sa asi tiež zhodneme. Úplný zaćiatok zatiaľ dokázaný nie je. Možno existuje akurát tak hypotéza o začiatku tohoto cyklu jednej vlnovej dlžky, na ktorej, obrazne povedané, surfujeme aj my, no nie len..

Ako teda chápeš ty Laco výraz cieľ, a sTrojiteľ?
Aké obrazy si pod uvedenými pojmami predstavuješ?

..bo je moźné, že ty o voze a ja o koze, ako sa myslím u mojej babky doma na čerstvom vzduchu vravievalo..

Alebo ako bratia starší v (ne)vere okridlene vravievajú:
Podstatné nie je ani tak,
ČO chápeš, ale
AKO to chápeš?

..že by si to vôbec uchopiť a dobre použiť ten nástroj mohol..

Přidat nový příspěvek