Re: mimo kontextu

Lin | 09.08.2014

Taky něčím přispěju sem, protože diskuse je zas... položená... :(
Díky za odkaz, v tomto Suvereno zabodoval (i když... "nežeru ho", má v sobě cosi, čemu prostě nevěřím).
Mám taky odkaz na jednu písničku, ne tak podařenou, ale podle mého vystihující "osprostělou mládež":

https://www.youtube.com/watch?v=Wjq0Qu6UZ6w

Dneska jsem poslouchala speciální vydání Pjakinova hovoru (odkaz dával Taurur do diskuse, ale zapadlo to tam):

https://www.youtube.com/watch?v=mvEQkpbr3bo

O čem tam mj. mluví? O tom, co souvisí s oběma písničkami.
Co to je domácí (lokální) elita = "kádry" k řízení, nic víc než technické zázemí pro elitu globální. Převedeno do lidského jazyka - nic víc než třeba ve fabrice strojník, účetní, mistr, skladník. Prostě ten nejnižší řídící kádr.
Ovšem - většina z nich pro svou hloupost tohle nechápe a má o sobě mínění, že jsou "řediteli zeměkoule".
Vzdělávací systém (včetně té "kultury", která je nabízená) - proč taková debilizace: samozřejmě - pro snadné řízení "ovcí". Ovšem - s debilizací to trochu přepískli, takže dnes mají k dispozici jen debilní kádry, kteří nechápou nic - a o to je řízení horší.
Dáván příklad Psaki jako mluvčí Bílého domu. Všichni se smějí, mínění o "elitách" v USA padá - a oni s tím nic nezmůžou, protože kvalitnější kádr prostě nemají...
Psaki - dvě příčiny. První ta, co jsem uvedla, druhá - toto bylo "dovoleno" globální elitou k diskreditaci lokální elity v USA, která zrovna patří k těm, co podlehli iluzi, že cosi "znamenají" a cosi "řídí", i když jsou to jen nejnižší technické kádry - tj. nemají vědomosti ke globálnímu řízení.
Globální elita se potýká s nedostatkem řídících kádrů, takže nemohou být všude tam, kde je potřeba řídit elitu lokální. Proto to pak ve světě vypadá, jak vypadá.
Celý problém tkví v efektu carského výnosu "o kuchařčiných dětech". Zdebilněním "vzdělávacího systému" prostě dnes státy nemají vhodné kádry - a to ani z řad "elitních".
Co jsem si z toho vzala (pokud jsem správně poslouchala):
- velká šance, aby řízení převzaly kádry alternativní koncepce. Pokud lokální elity jsou dnes na obtíž pro svou hloupost a nechápavost, neschopnost cokoliv řídit - pak se uvolňuje místo pro ty, co chápou víc.

Přidat nový příspěvek