Znovu připomenu

Lin | 30.07.2014

Chtěla bych znovu připomenout, že na téma sakrálnosti moci (vlády) je tu hodně vysvětlující článek. Důležitý - zvláště pro ty, kdo chtějí pochopit, proč se daří či nedaří vládám prosazovat své záměry a to i ty dobré, kde je chyba:

http://leva-net.webnode.cz/products/o-sakralnosti-moci-4-dokonceni/

V první části článku je hodně povídání okolo carské rodiny - poukázáno na chyby, které později vedly k pádu trůnu. V druhé části je vysvětlené, co to vlastně je "sakrální moc" (či vláda) a jak ji dosáhnout.
V ukázce, která je zde, Zaznobin říká, že pokud je vláda sakrální, nemusí vysvětloval "lidu", proč dělá to a to, jaký je záměr. Lidé berou všechny úkoly jako své vlastní, takže nesabotují - ani záměrně, ani z nevědomosti.
Zdůrazňuji toto téma hlavně proto, že z něj se dá pochopit, proč nemohou uspět jisté návrhy "změn", které i nyní slyšíme kolem sebe. Pochopíme, proč nemůže uspět ani "revoluce" - tj. svržení současné vlády a nahrazení jinou, např. často navrhovanou "vládou odborníků".
Zásadní - úplně v kostce a osekané:
Není důležité, jaká "blaha" adepti na mocenské posty nabízejí. Nejdůležitější je, jaké místo má v jejich koncepci ROZVOJ pro každou lidskou bytost. Bez tohoto rozvoje se dříve či později skončí také všechna "blaha".
A dalším veledůležitým: čisté dílo nemůžete dělat s ušpiněnýma rukama. Heslo k zapamatování: "Čisté ruce, chladná hlava, horoucí srdce".

Přidat nový příspěvek