Pád petrodolaru a konec volného světového obchodu

Martin a... | 07.09.2014

Deglobalizace nastane hlavně proto, že USA po pádu petrodolaru budou chtít reindustrializovat, takže se zaměří na obchodní a chaosové překážky proti všem zvláště menším trhům s vyspělým exportním průmyslem, které se dají do deseti let zlikvidovat.
Tudíž třeba naše automobilová ekonomika, pokud by se víc soustředila na USA (které naštěstí z celého glóbu skoro jediné vynechává), tak by patřila k prvním na odpis.

Nejvyšší výrobu by v tomto modelu mohli provádět jen 3 bloky - SeveroAmerický, Evropský a Čínský.
Tudíž pro USA je nejvýhodnější místo jen 1 ze 3 být maximálně dominantní, na což je třeba aby EU zůstala pod ovlávacím vlivem USA, v typickém modelu monopolního Google auta.
Google auto - výroba co nejlevnějšími dodavateli z AmerickoEvropského bloku 100.000Kč za základ auta, 100.000 za senzory od americké akciovky GE vyráběné v USA i EU, 100.000 za nutný software od Google z USA a malá evropská pobočka dodělává jazykové moduly, další bonusový příjem až 100.000Kč za životnost auta za přídavné luxusní softwarové aplikace a služby.

Hlavní výhodou Evropského bloku by byly levné suroviny z Ruska a blízké suroviny z Arábie a Severní Afriky.
USA teď na Ukrajině zařídily EU sankce s Ruskem a jeho odvracení k Číně.
V Arábii zařizují USA chaos s diktátory dlouhodobě, a v Severní Africe začali hned po krizi 2008 a vypočítání, že po brzkém konci petrodolaru budou muset svět ovládat jinak.

Přidat nový příspěvek