návrh

popolvár | 13.06.2014

nikdy nie je vhodné, ak sa kdekolvek vytvorí unipolárny pohlad, názor na vec. Casom by to ustrnulo do podoby vzájomného sa potlapkávania po pleci "akí sme dobrí..." a realita by uz mozno bola ta tam...
Preto je nanajvýs vhodné, aby sa tu odprezentovali rôzne názory, uhly pohladu. Jak optimistické, viac menej realistické, tak aj pesimizmus to môze okorenit.
Aj na manazérskych seminároch ucia, ze riadiaci kolektív musí obsahovat optimistu - vizionára, pesimistu - skeptika a pod. (dávali tomu aj zvieracie názvy - sova, zajac... uz to bolo dávno, detaily vysumeli...) aby sa riadenie niekam nevratne nezvrtlo, mimo realitu...
Ucíme sa tu spracovávat subjektívne analýzy (komplexnejsie aj uzsie) a následne predvídat nejaký budúci vývoj, co najblizsie objektívnej realite... Mat vlastný názor (ale nebyt zadubene tvrdohlavý) a nespoliehat sa len na cudziu "fundovanost". Je dobré, ze sa tu kazdý snazí odprezentovat vlastné vnímanie diania - to treba aj ked sú navzájom nesúladné.
" S E R I E " ma vsak forma a tvrdosijnost s akou sa tu uz neodprezentuváva vlastný názor, ale tvrdosijne presadzuje ako jediný správny. Môzme a nemusíme sa zhodnút. Zálezí to na argumentácii a ochote pripustit, ze aj ten druhý môze mat pravdu. Bud sa vrátime k protodialektickej diskusii (uz neraz to tu bolo popísané - ved sa zahrajme na 2 x (10 + 1) - na hierofantov) a budeme rást, alebo zakrpatieme v snahe "kto koho prestí - precúra". Je plno disk. fór a`la "kto z koho", ale tento web má naviac.
Jednoducho treba len ignorovat reakcie nepodlozené argumentami na spôsob "to je blbost, vsetko zle a pod. Ak mi niekto zareaguje na môj názor, ze je somarina... a nepodlozí argumentami, tak akú vypovedaciu hodnotu má pre mna? Z I A D N U ! Tak preco na to reagovat? Ak ma to vytocí, tak nie provokatér má problém, ale ja sám so sebou - nieco este nezvládam, nemám v sebe pod kontrolou. Sám som si nie istý tým, co tvrdím. To by som si to sám pre seba nemusel potvrdzovat v reakcii na bezobsazné provokácie. Len by som sa v duchu pousmial. Psy bresú a karavány idú...
Pre inspiráciu pozri diskusiu pod Luxovým clánkom o peniazoch - rozhovor ludí, ktorí aj nieco vedia a pritom sa nie vo vsetkom zhodnú... A potom to porovnaj s "brechotom" v iných vláknach...

Přidat nový příspěvek