Re: Re: Re: Re: Re: Re: IPC

Daniela I. | 14.05.2014

Pre uda:
Och, Jezušamaríja,
nielenže od teba
z osady valala
na môj cholvárok lazový
rómština zavítala, :-)
no ty si ma ešte
aj umným príspevkom
predbehol. :(

K Fénixovi: Aká náhoda ! Na požiadanie som včera do diskusie napísala toto:
Vták Ohnivák + Fénix -preberali sme to tu v diskusii, prípadne pod samostatným článkom O symbolike ZOH v Soči.
V skratke. Olympijský stožiar pred hlavnou halou som identifikovala ako krídlo Vtáka Ohniváka, z ktorého vytrysklo Svetlo pre celý svet.
Vták Ohnivák - жар птица, je podľa slovanskej mytológie zázračný vták, ktorý svojim Svetlom prináša ľuďom dobrodenie, ale i skazu, ak dôjde k zneužitiu jeho daru. Vták Ohnivák má blahodarný vplyv na všetko živé na Zemi, dáva šancu ľuďom byť lepšími.
Z mojho pohľadu жар-птица = Svetlo= RA.

Niekto napísal, že pred olymijskou halou je krídlo bájneho vtáka Fénixa. Na to som odpísala, asi v tom zmysle, že Fénix = bájny vták pôvodne egyptský, prevzatý gréckou mytológiou a je to výmysel temných černokňažníkov, obsahuje v sebe kolobeh znovuzrodenia a smrti + samodeštrukčné prvky.
Myslím, že to bola Lin,ktorá sa k môjmu názoru -záverom pripojila.
Malé doplnenie:
U Fénixa som nepostrehla blahodarný vplyv (pripadá mi ako udelanej sám pro sebe), zato samodeštrukcia z neho priam srší. V určitých obdobiach ( udávajú sa rôzne roky) postaví si Fénix hranicu, zapáli sa, aby za 3 dni vstal z vlastného popola. Mladý Fénix vyrobí zo zvyšku popola vajce, ktoré odnesie na oltár chrámu. Kto potrebuje obety????
Samozrejme je to môj subjektívny názor. Neviem, či existuje nejaká komparácia, alebo súvislý rozbor.

Přidat nový příspěvek