Díky za článek

Lin | 09.05.2014

Děkuju moc za přínosný článek. Takových je potřeba víc, aby se pravda stala zjevnou již nyní a ne až po x letech - jako v případě Jugoslávie, Rumunska, Iráku aj.
V podstatě mají tyto provokačky stále stejný scénář, jen se napasuje na momentální situaci. Stejným způsobem rozeštvali Afghánistán, Pákistán, Libyi, Sýrii, Egypt... a mnoho dalších. V podstatě i události od r. 1935 v našem pohraničí stály na stejných základech.
Na netu jsem viděla hodně dlouhý záznam (tři díly, každý skoro hodinu a půl) z této "akce". Video bylo údajně "ukořistěno" a myslím si, že právě tomu kameramanovi na fotkách.
Šlo o velmi pečlivou dokumentaci - včetně dokumentace mrtvých (vraždění bylo za peníze, takže bylo třeba mít důkaz k jejich proplacení). Nekoukala jsem na všechno a to jak z časových, tak z osobních "žaludečních" důvodů. Nebyla jsem prostě schopná se na to dívat - i když šlo hlavně o dokumentaci "po" .... Nepostovala jsem, protože sama jsem se snažila "vyhnat z hlavy" obrazy i slova.
Slova, která tam ten chlapík použil, byla šílená...
- Hele - škvarek! A tady další. Černoušek nějaký... A tady máme očouzenou Egypťanku. A tyhle dva se spolu drží za ruce. Takový škvarkový Romeo a Julie - jaká romantická idylka! -
Děs...
Z videa bylo poznat, že se chlapík dostal dovnitř s davem těmi bočními dveřmi. Uvnitř bylo jasně vidět bijce, jak házejí flašky i vevnitř, vykopávají dveře - a které nešly, rubali sekerkama. Pak zhaslo světlo, křik šel ze všech stran - no a pak to asi vypnul a pokračoval až se světlem na helmě. Jeho "kámoši" - pokud na ně narazil - už dopředu řvali "nenatáčej mě! opovaž se mě natočit!" . A on odpovídal - neboj, snímám jen ty mrtvoly.
Pak už se objevila i milice a hasiči. vyháněli kluka, aby nepřekážel. Ale ptali se ho, kde koho ze "separatistů" viděl a zda je někdo z nich živý. Odpověděl, že tam, kde byl on, nikdo živý nezůstal.
Pak ale bylo vidět (asi 2 x), jak na někoho živého narazili. tedy ne milice nebo hasiči - ale "kámoši". Strašný řev, mlácení, táhli je kamsi chodbou...
"Kameraman" byl nakonec vykázán milicí, "že je to tam nebezpečné" - a ven se dostal stejnými dveřmi. Na ulici ho potkali nějací lidé (pár -snímal jen nohy) a ptali se, co tam dělal a jak se tam dostal. Odpověděl "jsem bloger, natáčel jsem". Muž mu řekl, ať vypadne a jde si natáčet do vedlejší ulice "svoje" - že jich tam pod UE vlajkou taky leží několik...

Prostě - šílenost... A nechce se ani věřit, že tací žijí mezi námi... Bez kouska soucitu, bez lítosti.
V místech, kde se pohyboval, chvíli před tím umírali lidé. A on si tam chodil jak na nějaké "párty"... na mejdanu... Jak hyena, co ucítila krev.
A je mi hanba za naše "elity", které ani slovíčkem nevyjádřily soucit pozůstalým obětí. Nic - jako kdyby to vše byla jen taková "humanitární epizodka". Média mlčí - přitom o každém týraném psovi nebo kočce píší několik dní (tím neříkám, že týrání jakéhokoliv živého tvora nestojí za pozornost) a lidé lkají v diskusích, zakládají se konta pomoci....
Pro ubité Oděsany žádný soucit ....

Přidat nový příspěvek