Re: o co vam ide?

tkea | 09.05.2014

Je trochu vidět, že moc Ukrajinců osobně neznáš. To by jsi možná měl aspoň nuzné povědomí o jejich názoru. Zas tolik lidí si tam spojení s EU nepřeje. Dověděl by jsi se(pravda,zdaleka ne ode všech), že Putin je chlap, který má koule i srdce na pravých místech. A taky to, že je dobře, že připojili Krym, protože by to díky náckům dopadlo bledě.
Zkus se na problém podívat i z jiného, byť nám - neznalcům situace - těžko představitelného úhlu. Rusko o Ukrajinu musí mít logicky zájem, jelikož je tam jistá bariéra, kde nebudou základny NATO, keré už teď obkličují rusko ze všech možných stran(ten v Kazachstánu je hodně na pohodu). Postavit to ještě na Ukrajině, tak ji bude mít Moskva vyloženě za plotem.
Info, že tragédii a těžký konflikt v Oděse zavinilo Rusko bych hodnotil jako zavádějící. Ta situace je složitá, ale buďme objektivní. USA se po jasném trapasu v Iráku nedá věřit nic. A co ty tři věže..Všude se navážejí a zavádějí svoje pravdy. EU je velký spojenec a tlumočí Americké kecy. Nebo jak jinak mi kdo vysvětlí naprosté zamlčení pohledu ze strany Ruska třeba u nás? Ale na Ukrajině je to taky! Ruskou televizi nově naladí jen přes satelit. Internet zatím funguje a dá se jim dovolat, ale to první je třeba otázka času, než Kyjevští ajťáci zkopírují nastavení firewalů ze Severní Koreje.
Tuhle situaci prostě nezávidím ani Ukrajině, ani Rusku. A mám taky velmi tíživý pocit, že to rozjela a podporuje EU. Stačí si jen vzpomenout, z čeho to vzniklo: Janukovyč odložil asociaci s EU. To někomu muselo narušit plány. Rusku asi ne, i když, jak jsem zmínil, bude v tom odkladu mít nejspíš prsty, což mohlo tu druhou stranu "vyprovokovat".
Docela mne mrzí i to, že se média nepozastavují nad tím, že se tolik lidí (na obou stranách) nechalo tak zmanipulovat mocnostmi, že to dovedli až k násilí proti sobě samotným. Všech takto blbě položených životů je škoda, byť se bijí za svou pravdu.

Přidat nový příspěvek