Re: Hox: no, popravdě Veselý je také poměrně mimo

Lex DRUID | 05.05.2014

Myslím si, že tímto a podobnými úvody se pan Veselý snaží předejít tomu, aby byl označen za komunistu, čímž by byly znevěrohodněny všechny jeho komentáře. V českých médiích a debatách tato dehonestace označením "komunista" funguje dokonale a p. Veselý si je toho dobře vědom. Navíc skutečně komunista není. Dále se snaží vystupovat jako ač levicověji smýšlející, tak nestranný komentátor a těmito výroky si takříkajíc "kryje vlastní zadek" a předchází většímu napadání z osobní zaujatosti do čehož se nechal buď z naivity či pocitu získané redaktorské moci zatáhnout KD.
V Rusku je kapitalismus. Rusko je kapitalistická země. K tomu abych označil Vladimíra Vladimíroviče Putina za kapitalistu nemám o něm dostatek podrobnějších osobních informací. Daniel Veselý zřejmě ano. Každopádně o jeho přátelství s kapitány ruského průmyslu bylo napsáno dost, ale na tom není nic divného - kapitalismus tak prostě funguje. Navíc, osvětleme si slovo kapitalista - kapitalista není jen majitel fabriky co vykořisťuje jím zaměstnané dělníky. Kapitalistou v pravém slova smyslu, tedy držením a hromaděním kapitálu se stává i majitel byť jen jediné firemní či korporátní akcie o jakékoliv i zanedbatelné hodnotě. To bychom se divili co je mezi námi kapitalistů! Jinak však úplně chudých a bez majetku, kteří o sobě jako o kapitalistech určitě nepřemýšlejí. Toto mazané systémové opatření udělat skoro z každého akcionáře a tím i kapitalistu, sice s nulovými rozhodovacími právy a skoro nulovým majetkem, ale zato s falešným pocitem vlastníka prakticky eliminuje reálnou možnost třídního boje jako takového.
A k poslednímu "krajní nacionalista" - ano, s tím krajním to Daniel Veselý přehnal. Jinak putin nacionalista určitě je. To je snad dobře, ne? Vždyť ještě několik let umírněného podřízeneckého, blátivého a alkoholem prosyceného Jelcinismu a z Ruska by nezbylo nic než rohožka pro USA a levně vytěžitelný zdroj obrovského nerostného bohatství pro téhož.
Já osobně nemám se slovem nacionalista problém. Komu se nelíbí a nebo jej z jakéhokoli důvodu nechce či nemůže použít, ať slovo nacionalista nahradí slovem patriot, stejně jako to ojebávají američani, protože dobře vědí, že nic jako americký národ složený z negrů, hispánců, bílejch, žlutejch plus původní obyvatelé a kdovíco ještě, že nic takového neexistuje.
Já tvrdím, že pokud chceme přežít jako svébytný a samostatný národ tak potřebujeme nacionalisty. Já tvrdím, že být nacionalistou není hanba jak je nám tady dvacet pět let havlisty a jinými zaprodanci a zrádci našeho národa předkládáno, ale že být nacionalistou je uvědomění si sama sebe a všech nám předcházejících souvislostí. Já tvrdím, že být nacionalistou je luxus vědomí vlastního původu který si může kdokoli z nás dopřát zcela zdarma. Já tvrdím, že nacionalismus není něco špatného a nepatřičného, ale že je čest při vědomí prolité krve našich předků při budování a obraně našeho státu nést hrdě dál jejich odkaz.

Přidat nový příspěvek