Re: Re: Re: Poraď

jardob | 28.04.2014

Tiez to vidim takto..
Mimochodom ziadny "Institut Globalnych Perspektiv" a uz vobec nie pri ziadnej Kolumbijskej Univerzite som nenasiel.. Ani ziadneho profesora ani doktora Paula Kristi.. Patral som po googly.

Podla mna aj keby amerika presvedcila europu, rusko prezije, a amerika vratane europy si iba oddiali svoj pad.. Je naivne tvrdit ze amerika moze nahradit europe zdroje energii.. Sama ma v tomto smere problemi. Co sa tyka bridlicoveho plynu, je zjavne nerentabilny, s rokmi naklady výrazne stupaju a prevysuju vynos.. Tymto moze amerika iba zahrat o cas a dotovat docasne stratovu vyrobu plynu preživším dolarom a jeho tlacenim dalej. Casom by sa im teoreticky mohlo na blizkom vychode podarit dokoncit sunitsky obluk. To je plyn z Kataru, cez Saudov, Syriu, Turecko a napojit sa na plynovod Nabucco (alternativa Južneho prúdu), ktory by zasoboval europu. Ale to predpoklada pre ameriku vyhrat vojnu v syrii.. No momentalne sa situacia stabilizuje v prospech Assada a Rusko. Tiež si myslim ze TransAtlantickaDohoda je len predlženie času agonie dolarovej pyramidy a hegemonie, ak by sa aj europa namotala, vsetko nasvedcuje tomu, ze azijska cast sveta hovori nie.. Japonsko sa viackrat pokusalo oslobodit od dolaru, rovnako aj niektore arabske krajiny (šítske), ale chce to len vyčkat na spravny čas, okamžik ked bude rovnovaha sil proti sebe stojacich vyvažena, a aj maly impulz nakloni dosku na druhu stranu.
Ak by aj nastala v europe hyperinflacia po pade dolaru, nemusi hned nastat vojna (vojny podobne ako revolucie sa obycajne nedeju spontanne, ale s vonkajsim impulzom), vela bude zavisiet od spravneho vyuzitia vladou informacnych prostriedkov, ktore mozu vyrazne upokojit situaciu a krokov samotnych vlad.

Přidat nový příspěvek