Slavjansk

Lin | 25.04.2014

Slavjansk je místem se symbolikou a tuším, že právě zde dojde k rozhodujícím událostem.
(Včera jsem se v diskusi dozvěděla, že jméno je od slova "sláva")
Lidé se drží a jsem přesvědčená, že mluví pravdu, když říkají, že "zůstanou do poslední kapky krve". Pro našince se může zdát takové rozhodnutí jako "přehnané" nebo "nicneřešící", ale pro ruské to znamená nepoddat se, nerezignovat.
Mají vlastně jen dvě možnosti - buď zůstat a vzdorovat chuntě a mít aspoň nějakou naději na svobodu - nebo se poddat a "spolupracovat" s chuntou a vymírat pomalu genocidou, terorem, neutěšenými podmínkami k životu.
Oni berou tu první možnost.
Na OM se před pár dny objevilo videjko s luganskými obránci a s komentářem "...stačí se podívat na výraz v očích...".
A je to pravda. Stačí pohled do jejich tváří a máte jasno, že pro ně není jiného výběru.

https://www.youtube.com/watch?v=LgfbF3L9uaY

Všechny tyto události sleduju velmi pozorně, protože v nich od začátku vidím velmi důležitou lekci pro nás. Probíhají totiž velmi zásadní události, o kterých se tu na stránkách bavíme "teoreticky" - a UE nám ukazuje, jak probíhají v životě, v realitě. Od prvopočátečního "revolučního poblouznění" (zneužitého, neplodného a plýtvajícího lidským potenciálem) - byť za "svobodu a lepší život, proti oligarchii, korupci..." (a my sami máme oligarchu Babiše přímo u zdroje financí) - přes "vystřízlivění" díky neplnění slibů a opětovném dosazení oligarchie k moci - až do pevného odhodlání pokusit se převzít vývoj událostí a "již nebýt jen užitečnými idioty".
Kdo chápe a chápat chce, je pro něj UE neocenitelným zdrojem poučení.
A jsem přesvědčená (stále, bez pochybností), že se všechno vyvíjí tak, jak má - a do spravedlivého řešení vyústí.

Přidat nový příspěvek