tak tomu neuverim

Pedro | 18.04.2014

To mám akože uveriť tomu, že špičková lietadlova loď v prípade zlyhania elektroniky je úplne vyradená z boja?? Aj poloretardovane decko by dokázalo navrhnúť v princípe systém, ktorý v prípade zlyhania elektroniky ide na "manuál" a obzvlášť, keď sa jedná doslova o životne dôležité systémy potrebné na prežitie. Bol som na vojne po roku 2000, teda v relatívne modernej dobe,no takmer každý vojak práporu vrátane mňa mal školenie s názvom: vidový pozorovateľ vzdušného priestoru. Pozorovanie vzdušného priestoru vlastným zrakom príp. s ďalekohľadom. Teda už v princípe sa ráta s tým, že letiace ciele nie sú 100 percentne zachytitelne radarmi z akýchkoľvek príčin. Príčiny ma ako vojaka vôbec nezaujímali, natlacili mi do hlavy fakt,že to tak je a detaily,že prečo(nizkoletiace objekty, rušenie alebo rôzne stealth technológie...) , som neriešil. Teda prvá vec: keby aj mali vypadnute všetky radary alebo by jednoducho na nich nič nevideli, tak by o lietadle aj tak vedeli. (jasné že je tam iná vzdialenosť rozpoznanie ako s elektronikou...) A po druhé: zbranove systémy pre lietadlovu loď, ktorá je primárne určená, vytvorená a naprojektovana na operovanie ďaleko za hranicami od domova, sú pre prežitie osadky a splnenie poslania životné dôležité a jednoducho neverím tomu, že v prípade zlyhania elektroniky sú nepoužiteľne. Jednoducho neverím, že by toto neošetrili ani hocijaký tretotriedny projektanti zbranovych systémov. Určite drvivá väčšina z nich musí byť použiteľná s manuálnym zameriavaním aj strielanim atd..., teda celkovým fungovaním bez elektroniky. Efektívnosť takéhoto zameriavania a úspešnosti zásahu cieľov je samozrejme iná,ale tu sa bavíme o samotnej funkčnosti.
Američania sa v prvom rade nemali posrat a mali použiť vystražné výstrely popri stíhačke aspoň z nejakých ručne ovládaných rychlopalnych kanónov hneď pri prvom nalete a by som chcel vidieť, či by sa po varovných vystreloch opakovali ďalšie prelety. Viac ako týmto konšpiračnym teóriam uveriť tomu,že dôvod spakovania sa ku rumunom bol čisto politický. Debilizmus nadriadených na najvyšších miestach nepozná hraníc a určite to pozná každý, kto aspoň nejaký ten rok strávil v štátnej bezpečnostnej zložke (ja 12). A som presvedčený o tom, že debilizmus nieje ohraničený hranicami Slovenska a prejavuje sa ako aj v Rusku,tak aj v USA.

Přidat nový příspěvek