tak teda pár poznámok

Vasiľ | 12.04.2014

- Pri spisovaní textu som upotrebil prevažne znalosti získané na tejto stránke - samozrejme, tie znalosti, ktoré mám, sú výsledkom aj môjho subjektívneho spracovania informácií.

- Neišlo mi o náhľad do dejín, ale iba o pretlačenie pár myšlienok z KOB (+ moje videnie) zábavnou formou (preto priveľa sci-fi). Že sa to s dejinami zhoduje na 15 či 85%, ma netrápi. K tým myšlienkam:

- Prvá hlavná myšlienka je zákon času - umelo vrazená na koniec, ale čo už.

- Druhá hlavná myšlienka je o subjektívnosti posudzovania stavu riadeného objektu a z toho vyplývajúce chyby v riadení - dokonalosť v praxi neexistuje, presnejšie, my ju nikdy nedosiahneme.

- 1. odstavec scény č.7 : čas ako taký neexistuje, treba nám časový etalón (prídeli jedla v podzemí)

- umelá inteligencia (H74) nemá slobodnú vôľu. Intelekt je len nástroj, sám osebe nerobí človeka človekom. Rovnako aj umelo zostrojený človek (H74i2) je len strojom.

Či sú všetky tieto body správne, za to by som ruku do ohňa nedal, zodpovedajú však môjmu momentálnemu subjektívnemu poznaniu.

Na viac si už nespomínam. Možnože iní zbadajú ešte čosi, čo sa mi tam dostalo skrz podvedomie a neviem o tom.

Přidat nový příspěvek