Re: Re: Re: Re: Re: Re: Objektivní příčiny současných celosvětových poměrů...

Pe-tri | 11.04.2014

Ano, pochopil jste správně a s Vámi napsaným plně souhlasím, mám to za osvojené. Rád bych to však posunul zatím alespoň teoreticky kousek dál a přitom prosím neřeším osobní situaci !

Takže, doposud se bez větších potíží shodujeme ve kvalifikování procesů kolem nás. Víme však i to, že bychom měli prohlubovat/navyšovat míru svého chápání těchto procesů, čímž je jinými slovy řečeno, že bychom se měli snažit umět naše chápání i kvantifikovat, chcete-li měřit a tedy i verifikovat. A k tomu potřebujeme jednotky a etalony (samozřejmě mimo auto-verifikační roli samotného, mozaikového, kognitivního světonázorového přístupu).

Jdeme-li tedy životem od nuly/narození na ose X doleva, vidíme (protože tam je n(ě)kým hnána většina ovčanů) docela dobře "vývoj" na ose Y, čili míru/kvalitu ovoce, kterou tito vyznavači sklízí. Prostě od malých potíží k velkým průserům to je obecně docela dobře zmapovaná cesta životem, když to, že ovčané nedostatečně chápou souvztažnosti/míry s tím samozřejmě kauzálně souvisí. Ale jak vypadá vývojová křivka, jdeme-li po ose X směrem doprava ? Umíme tuhle sklizeň (na frekvenční stupnici probíhajících procesů) kvantifikovat a následně zverifikovat ? Např. skutečně tam existuje Vámi navrhovaný milník/meta v podobě in-divi-duální prenatální determinovanosti ? Nejsem proti, ta myšlenka je mi důvěrně známa, ale jak je zverifikovaná a v jakém vztahu/míře k ostatním pozitivním metám v pravých kvadrantech (resp. frekvenčních pásmech) leží ? Kde např. leží hranice pro setkání se s kouzelným dědečkem ? Lze to mentálně uchopit a pokud ano, kdy, za jakých podmínek a kam to povede v případě pochopení i nepochopení toho, že jsme na kouzelného dědečka (třeba ne v lese, ale na nějaké netové diskusi) skutečně narazili ? Kde leží hranice dosažení pozemského dobra - jsme schopni to smysluplně kvantifikovat a následně validně zformulovat ? Co do kvality už v tom máme jasno - vyladit stroj psychiky na úroveň Člověka. Ok a co bude následovat, až dosáhneme kýžené rezonance ? Transformace ? Co nám o ní hovoří naše aktuální mozaika ?

Snad jsem se vyjádřil srozumitelně, ve snaze objasnit mé zadání/bádání:)
Díky a vše dobré.
P.

Přidat nový příspěvek