Re: Re: Re: Re: Re: Rozlísenie a Titanic

Pe-tri | 04.04.2014

ad. Samozřejmě - jak zpívá Bolek - co po mně chceš, pravdu či lež, zkus ty dvě rozeznat a pak se směj... Ucho mi hryžou jak oplatku, s rozběhem kopou mne do zadku, tvrděj, že všechno je v pořádku, když mi daj mizernej plat...
Naprostý souhlas, přesto, je známo něco lepšího než kabala, přestože by si určitě zasloužila moderní revizi a verifikaci ? Mám ji za "Maxwelovy rovnice teologie", že pak jeden s využitím elektřiny vraždí a druhý komunikuje je věcí individuálního záměru, tedy aplikace/užití. Oba však musí být teoreticky zdatní a oba vědí, že jejich aplikace teorii nemění. Jsou to oni, svojí praktickou činností, nikoliv statická, funkčně identifikovaná teorie, kdo vytváří procesy, které podléhají evoluci a tedy i zákonu času, potažmo nezbytné změně sociálního chování. V tomto smyslu jsem jenom proto, abychom vydělili tuto "statickou/apriorní/dogmatickou" rovinu jako samostatný předmět zkoumání, slaďme nosnou a přistupme k analýze modulace. Mělo by nám to pomoci navýšit míru Rozlišení a eliminovat zaplétání se v labyrintu, vznikající z interpretací založených na hierarchicky rozdílných úhlech pohledu.
Třeba to Zlo. Ano, z jedné hierarchické úrovně nahlíženo to je skutečně korekci vyžadující odchylka, z druhého ale nezbytný, systémový prvek k realizaci ideje svobody ve smyslu - stíny jsou zde proto, aby bylo možno poznat/manifestovat světlo. Teplo bez zimy je filosoficky bezpředmětné. Svobodná vůle prostě není možná bez existence duálních principů, nebylo by mezi čím volit.

ad. dočasnost. S interpretací souhlasím. Systémově se však jedná opět jen o procesy založené na volbách uživatelů. Ideje (objektivní principy) samy o sobě však žádnou evolucí neprochází. Ano, na uživatelské úrovni (lidé - uživatelé stvoření/systému/matrixu) jde dnes o ukončení nežádoucích procesů. Kill task nezbytný, možná nutný i restart/očista, zásah admina nezbytný. To však neznamená, že s jeho zásahem se změní principy/ideje, na kterých je Stvoření/Strojení vybudováno.

Takže nám z toho vychází minimálně dvě systémově odlišné hierarchické úrovně poznávání (zbavování se balastu). Statické systémové ideje (kabala) a jejich uživatelsky dynamické aplikace. Ano, obojí je plné záměrných bugů, které třeba zlikvidovat a přitom víme, že restart zavirovaný systém nepoléčí. Poradí si systém sám nebo to bez uživatelů/lidí a změny jejich sociálního chování nepůjde ?

Díky
P.

Přidat nový příspěvek