Rozlísenie a Titanic

popolvár | 31.03.2014

Tak ako isiel Titanic ku dnu kvôli vlastnej nadutosti a absencii schopnosti Rozlísenia, tak pôjde ku dnu aj celá civilizácia západného typu. To, ze ten sociologický prieskum na Západe charakterizoval celé 20. storocie obrazom Titanicu tiez nie je náhoda - kolektívne podvedomie upozornuje aj takto...
Jediným východiskom je evolucná transformácia - zacat vnímat a zit na princípoch Rozlísenia v tesnom posvätnom zväzku s Bohom.
Kto má problém s termínom Boh, Bohom ako autoritou, nech skúsi precítit tieto asociácie, postupnosti:
Boh - Stvoritel - Strojca - Tvorca - Tvorenie..., kde od predstavy subjektu Boha-Tvorcu (s tým má väcsina vlasojeziacich sa pri slove Boh problém), pricom subjekt je pre Boh = HNR nesprávny, zavádzajúci aj podla DVTR, prejdime od obrazu Tvorcu k obrazu Tvorenia ako takému. Takto aj od Svätej Trojice Boha - Tvorcu k trojjedinnosti Tvorenia: matérii-informácii-miere (MIM).
A spätne, kedze pohyb, zmena na princípe MIM je následkom strojenia - tvorenia - Tvorenia - Tvorcu - HNR - Boha, môzme dedukovat, ze Boh = Tvorenie samotné ako také = Vsetko okolo nás a v nás = Prvotný impulz aj proces tvorenia zároven.
Toto je prvýkrát, ked som si zadefinoval vlastnými myslienkami, úsudkom, kto - co to je vlastne Boh, ako ho ponat a vnímat. Doteraz som vzdy len absorboval (to neznamená, ze aj sa stotoznil) cudzie predstavy, ktoré boli casto ako jednotlivé puzzle celkovej mozaiky. Teraz mám celkový obraz mozaiky, zahrnajúcej - objímajúcej vsetky doteraz mnou akceptované skladacky obrazu Boha - Tvorcu - Tvorenia.

Přidat nový příspěvek