Re: Re: Vývoj

powerslave | 22.03.2014

Souhlasím. Váš názor beru jako doplňek (případně další rozvětvení mé myšlenky).

Pokud si ten "špatný" uvědomí, že se musí neustále vyvíjet a někam posunovat a bude podle toho konat, tak se mu bude dařit. To stejné platí o "druhém" člověku.

Nevím, jestli je to správně, ale rozdíl mezi tím "špatným" a "dobrým" vidím jenom v tom, jaký má jejich čin (posun) dopad (vliv) na okolí. Pokud člověk koná "dobro", koná ho obvykle pro všechny a svým vývojem pomáhá i svému okolí. Zatímco ten "špatný" koná a posunuje se na úkor někoho jiného.

Řekl bych, že nevýhoda té "zlé" cesty je v udržitelnosti vývoje. Často a vesměs drtivá většina lidí, kteří pomocí ní jdou v nějakém momentě přestane býti schopno udržet svůj vývoj a tak začně uhnívat (zemře, zanikne...). Možná je to nějaký fungující mechanismus, jako (jediný příklad co mě napadá - nemá reálný základ, omezuji se čistě na jednoduchost myšlenky) když se neustále nalévá beton na jaderný reaktor aby se oddalovalo pronikání radiace, jejíž schopnost průniku se neustále urychluje. V nekonečně dalekém momentu (pokud to beru jako jedinou možnost řešení problému) už ale nebude možné nalévat, protože bude průnik rychlejší, než možnost ho izolovat (nalét další vrstvu) a tak dojde k zániku.

Mně osobně to otevírá další otázky, jako třeba jestli je možné, že onen GP je vůbec pozemského původu... Přiznám, že otázka má možná nízkou úroveň, ale stejně mi vrtá hlavou....

Přidat nový příspěvek