ad "objektivně lepší"

Hox | 22.03.2014

Dá se rozvinout. Je myšleno samozřejmě z hlediska vševesmírné míry, je to morálně podmíněné kritérium. Každý má nějakou vlastní subjektivní morálku, která je ve větší či menší míře (někdy - v žádné míře) v souladu s objektivní morálkou VM, vševesmírné Míry, matice-předurčení všech možných stavů vesmíru. V DVTR/MIM je jedna krátká věta, která má dalekosáhlé důsledky, které se týkají tématu článku:

Vše-obecná HNR Mat(r)ica je viacrozmerná matica všetkých možných stavov vesmíru. Je morálne podmienená.

Co z toho vyplývá? Že v každém okamžiku se vždy realizuje nejlepší možná varianta vývoje (z pohled VM) s ohledem na aktuální situace a reálnou morálku společnosti (nebo jedince).

HNR podpoří vždy tu objektivně existující (ne iluzorní) tendenci, která je nejblíže jeho záměru, tj. jeho cílům v dané situaci, okamžiku, budoucím potenciálům atd. Tzn. ne nutně tu, pro které je nejlepší "podhoubí", ale tu, třeba i s malým podhoubím, ale která je nejvíce v souladu s vektorem cílů
HNR. Ale samozřejmě vybírá jen z těch tendencí, podhoubí, které existují, tj. ze kterých má na výběr. Navíc je to vždy podmíněno i skutečnou morálkou společnosti,
statisticky určenou (nezáleží na jednotlivcích) a pravděpodobnostmi - pokud jsou na výběr dvě tendence na dosažení potřebného (z pohledu HNR) cíle, jedna řekněme "hrubá" (např. bolševici - revoluční), jedna "jemná" (evoluční), ale morálka ve společnosti panuje taková, že schůdnější varianta má malou nebo nulovou šanci na úspěch, tak je podpořena hrubá varianta, protože je sice horší, ale je realizovatelná.

Přidat nový příspěvek