Re: ne, ne, ne pozemske partii...hrajme ji my

udo | 14.03.2014

Áno, zaujímavý pohľad, úroveň..celo-,celok, celý,celkový, mozaika..
Ak by sme išli do abreviatúry, kulturologickej mat(r)ice staršej abecedy, rsp. azbuky(49 znakov),
viď napr:
http://www.dunmers.com/wp-content/uploads/2013/02/az.jpg

tak "C" je znak aj pre CIEĽ (ako vieme, po jeho deFinicii sa automaticky u každého jedinca podprahovo spúšťa Ad Hoc nejaký konkrétny proces MDP..metódy dynamického programovania následných udalostí = tvorenia, sTrojenia nejakého objektu, či celého osudu seba, svojich blízlkych..spoloCnosti..žiadne vúdu, len technéLogos myslenia)
..tak je znak "C" aj obrazom vyšších, objekmnejších štruktúr systémov, supersystémov samotný cieľ určujúcich

"Č" zasa znamená v obrazoch, symbolike tejto matice, tenzoru(viď znak, logo wikipédie a roztoč ho s jeho symbolikou i dosaď, aktualizuj políčka jej ne?konečného objemového "puzzle" gule) hranu, rozlíšenie, rámec, črtu, náznak, záblesk mysle..

"S"u nás (v AzьBu..písané ako "C") zasa znamená SLOVO, vyjadrené..prednesené..vyformovanú myšlienku, tok, potok, zmena, jednotiaca forma, pojem, pochopenie = podľa Daliovho veľkoruského slovníka: "Poňatyje - eto zatopľajuššie berega", chápanie brehy zmýva,..v dialektike..protodialektike
..a nie nadarmo sa v starých knihách písavalo:
"I slovom astanovlivajut soľnce i slovom razrušajut goroda"
..padlye žreci..angely..znachary
"A slovom slnko zastavujú a slovom mestá rozrúšajú"

No mohli by sme ísť v úrovniach chápania ďalej.
Do doby pred pálením kníh, pred Kyrilom(“nádhery” ..pokušenia..no v gréckej ethúmologos by sme taktiež I ďal ísť mohli, bo tiež ide o jazyk EuroInDRos) a Methódom..
Ako to oni, on myslel, čo sa z pôvodných ideí..snáď protekcie zachovalo a čo zvrhnuté bolo?

Veď vieme, že misia C&M v 9.stor si osvojiť pôvodnú maticu našich predkov s názvom "ВсеЯСветная Грамота" schopná nebola. Hlavne s morálnych dôvodov. Morálka "emisárov" totiž pravdepodobne nedostatočnou bola.
No pravdou je asi aj to, že žreci končín a začiatkov našich, znalosti neveľmi púšťali elít medzi ľud pospolitý(ktorý črty svoje prostoduché mal)..čo k po(s)tupnému koncu ich moci viedlo a k civis noci..noce..notte..
Nav, Jav, Prav..InFormatio, Mathéria, Forma(Miera)?

http://s01.yapfiles.ru/files/33291/azbuka.jpg
(pôvodných 147 priestorových znakov, dynamickej-"časovo"adaptabilnej, transFormačnej 3D symboliky predkov)

VseJa..celé odo Mńa, Ja(Boh, Miera Mier)..Celý Ja..Odo mňa dietkam Mojim, Naším..osveta..OsSvätá,chrbtica, kostra, Konstrukcia SpoloCnosti..Čnosti..gramotnosti..g=glagol..spev..harmónie slova k svetlu sveta..atď..atď

Ok,to asi stačí zatiaľ.. že by sme neulítli ako Quetzal “božský”
Dik za podnet, inSpirare Ználek

Přidat nový příspěvek