Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dotaz

popolvár | 15.03.2014

"smekám před Váma klobouk" na znak mojej úcty. Vaše príspevky som si zaradil do kategórie "oplatí sa pozorne si prečítať", aj kvôli talentu vybrať a vycítiť to podstatné, ako napr. toto: "Vždy sa pri existujúcej úrovni morálky a miery chápania uskutoční najlepśia možná varianta. TÁ SPRÁVNA VEC."
V súvislosti s týmto citátom mi opätovne prišli na myseľ dve myšlienky - pravdy:
1. "Samovláda (autokracia) hocikoho je iluzórna a prejavuje sa len v pre neho ustanovených hraniciach Božieho strpenia." - aj v zmysle samovlády, autokracie voči sebe samému, t.j. ako sa správa dané indivíduum, jak voči sebe, tak aj voči okoliu - a to je podmienené jeho morálkou a mierou chápania, čiže otcom a matkou jeho samovlády nad sebou - správaním sa, a až to by sme mohli pomenovať súčasnou sejbou /setbou/, ktorá prinesie budúci variant udalostí - žne - aj v zmysle Božieho strpenia.

2. "Božie mlyny melú pomaly ale isto" - čo je jedným zo zjavných prejavov funkčnosti tohto sTroja, princípy fungovania ktorého nielen Vám tak vŕtajú hlavou... Tu by bol namieste upgrade daného výroku v súvislosti s tou pomalosťou - myslím, že sa nezrýchlila len frekvencia obmeny technologického času, ale aj obmena životných udalosti v živote jednotlivca za účelom upgrade jeho morálky a miery chápania, čiže tie mlyny v poslednom čase melú závratne rýchlo...
Súvisí to aj s udalosťou /budúcou udalosťou, o ktorej už prvá indícia bola zjavená/ v živote blízkeho človeka. Jeho pravá morálka a miera /ne/chápania ako rodičov skutkov/sejby danej osoby - mierne povedané "nenápadného šírenia jedov, ohovárania, snahy o rozvracanie vzťahov a povyšovania sa aj na piedestál vzoru "morálky" - prekročili mieru Božieho strpenia a budúca dlhodobá životná lekcia bude veľmi strastiplná. Aj keď som očakával, že Božie mlyny zasiahnú niekedy v budúcnosti, nebol by som veril, že tak rýchlo a na tak citlivom mieste. A je to tak nezvratné, že najbližšie okolie aj keď má poznatky a možnosti /v zmysle jemnohmotnejšieho poznania, resp. vie na koho sa obrátiť/ má nielenže Zhora "cestu zarúbanú" pre priamu, ale aj pre nepriamu pomoc, ako sa tejto budúcej lekcii vyhnúťvčasným uvedomením si kvality svojho konania daným jedincom, ale doslova je Zhora zákaz sa aj v tom vŕtať,starať sa, či len pozrieť sa na to, čo konkrétne bolo tou sejbou. Tu bola doslova vybratá jedna jediná tvrdá bolestivá cesta z množstva potenciálne možných a menej bolestivých.
Je to aj na zamyslenie pre nás všetkých a najmä nech je to mementom pre tých, čo nielen na tejto stránke sa snažia rozoštvávať a slúžia, či už vemome, či nevedome ničote...
Mám pocit, že v terajšej dobe bude každý už v aktuálnom živote žať to, čo zasial bez možnosti preniesť úrodu sejby svojich skutkov na plecia potomkov, čoho sme často boli svedkami v minulosti. Nastal čas rýchlokurzu vývoja jednotlivcov k Človeku.

Přidat nový příspěvek