Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: nástřel k analýze

Zdeněk | 08.03.2014

Podle mého názoru nelze Hnutí haré Krišna posuzovat jednostranně. Důležitější je jeho přínos, kterým bezezporu jsou překlady původní nezkreslené duchovní literatury . Tato literatura je nadčasová. Zkuste si od nich koupit Bhagavad-gítu takovou, jaká je. A dejte se do studia. Mužete ji číst stále znovu a znovu a vždy vám přinese něco pozitivního. Pokud bych četl sebelepší román či cokoli jiného ze světské literatury, stále znovu a znovu, to bych nedokázal. To je rozdíl mezi světskou literaturou a duchovní. Čistá duchovní literatura je stále živá, inspirující. Já sám jsem tuto knihu studoval po dva roky a stále se k ní vracím. Mimoto dvou výtiků Bhagavad-gíty od Hnutí Haré Krišna, mám ještě třetí gítu z první republiky, takže mohu srovnávat rozdíl, který bez jakýchkoliv pochyb je ,ve prospěch původní a neznečištěné Bhagavad-gíty.

Jste upřimný a zvídavý člověk. Takže vám přeji hodně úspěchu ve vašem osobním životě.

Víte, i sebedokonalejší filozof nebo spisovatel, pokud se pokouší o svůj nezávislý komentář, je pouze směšný. To právě dokážete rozlišit po samostatném studiu. Pak by měl následovat Šrímad- Bhágavatam.

Přidat nový příspěvek