Pokus

Lin | 06.03.2014

Děkuju Popolvárovi za podněty, na kterých by se dala založit slušná diskuse. Pokusím se.
K variantám událostí, které se mohou týkat i nás:
Nejen NATO vojáci v Rumunsku. Zachytila jsem zprávu, která říká, že McCain znovu oživil "myšlenku" NATO radaru v ČR. Nemusím objasňovat, že nejde jen o radar, ale o celou "obslužnou posádku", která by se tím na našem území vyskytovala.
Dál jsem se dozvěděla z komentáře Novikova (Bělorusko), že na území Ukrajiny se nachází dostatečný počet základen bývalé armády SSSR. Jsou zakonzervované a ve velmi slušném stavu. Pokud se Ukrajina stane zemí NATO (a po tom volá samozvaná vláda), přijdou "natovci" skoro k hotovému.
Rusko tedy podle mého hájí nejen "kohoutky", ale opravdu mu jde o krk. Ze situace, kdy by bylo takto obklíčené (a z velké části izolované), by už těžko bylo nějaké přijatelné východisko.

Dále si myslím, že Rusko se - tím co dělá - snaží světu ukázat pravou tvář tzv. západu. Pro mě konkrétně je nejmarkantnější odkrytí toho, že fašistická (a navazující nacistická) "idea" (včetně všech projevů i manipulační propagandy) nebyla nikdy zapomenuta, ale naopak rozpracována, dovedena do "vyššího levelu". Přes to, že oficiálně je "zákonem" zakázána a potírána, existuje, je podporována a praktikována i na nejvyšších politických místech.

Přidat nový příspěvek