Re: Re: Re: Re: krasne napisane..

jardob | 28.02.2014

Stopercentnu pravdu ani loz sa tu na zemi nedozvieme, tu istotu nebudeme mat nikdy.. To je fakt. Ale kazdy z nas si rozvija logiku i intuiciu, rozsiruje poznanie a nachadza kusky mozajky rozomlete v roznych materialoch a naukach, ale aj v prirode, v nas aj okolo nas. Skladame tak z criepkov mozajku ktora ako kompas nas posuva urcitym smerom.. Cim vacsia mozajka sa nam podari poskladat, tym mame vacsi pocit jej pravdivosti. Preto nestojime v neistote a pochybach na mieste ale mozme sa hybat vpred:-).

Tie myslienky z anastasie sa mi zdaju skvele.. Aj ked zmeny sa nedaju robit radikalne, ale chce to este niekolko generacii.. Niekedy mi tato civilizacia pripada ako chytena do pasce zavistlosti a pozitkarstva. Sme zavistly na alkohole, cigaretach, sexe, sladkostiach, drogach, pohodlnosti, hladani stastia mimo nas v pominutelnych veciach. Kazdy zavislak ma problem znovu nastolit rovnovahu v svojej psychike a tele, dozivotne abstinovat.. Pre nezavislaka to problem nie je. To bol zrejme aj zamer tych co tvorili tento "civilizovany" sposob zivota.

Do lesa netreba ist, staci si les a sad vytvorit doma v zahrade, kto chce.. Vyhoda je ze ludia co ziju len zo svojho statku, stat nezatazuju nicim, co robi aj stat nezavislejsim od dovozu, za to pri prebytku moze aj vyvazat.. Priemysel sa nemusi hned zastavit, ludi v mnohom moze nahradit automatizacia, a vyrabat veci ktore su ozaj este potrebne.. Nevyrabat (problem nadvyroby) len kvoli ziveniu molocha ekonomiky a tym aj nadmerne drancovat zivotne prostredie.. Ale vyrabat iba z nutnosti potreby kvalitne s dlhou zivotnostou. Ono sa moze zdat ze krajina, prevazne agrarna sa moze stat lahkou koristou inych krajin, dravcov.. Ale pri zachovani vojenskeho priemyslu to tak nemusi byt..Zdravsie obyvatelstvo, menej potrebne zdravotnictvo a odbremenenie statu v tomto zmysle.. Osobne by som si na takom statku internet zatial nechal.. Mozno o par generacii uz taka potreba nebude.. Ale momentalne je to asi jedina pozitivna vec ktoru civilizacia z umelych veci vyprodukovala..

Podla mna je hlupost zboznovat Anastasiu, a je jedno ci existuje alebo nie.. Ta najpodstatnejsia je myslienka a linia vyvoja ludstva..
Je to filozofia ktora nema Copyright, hierarchiu a strazcov brany ako RKC, je pre vsetkych, bez podmienok a povinnosti a prikazov. Je uz len treba tu myslienku dokladne "prelustrovat" logikou i srdcom.. Nakolko moze pomoct, nakolko uskodit.. Hoci som videl Megreho video na nete, podla mna o nho ani tak nejde, podstatna je samotna filozofia.. Vsetci vieme ze je tazke vytvorit novu filozofiu kompletne od piky.. Vymysliet nieco nove, rozsiahle, do detajlov a hlavne bez logickych chyb. Preto pseudotvorcovia okultisti pouzivaju vacsinou existujuce poznania, filozofie, do ktorych vlozia niekolko zadrhelov, zmien a klamstviev, a pseufilozofia je hotova.. Preto mnohe nabozenstva aj ked zcasti oslovia cloveka, najde v nich nedokonalosti, a samozvane autority tlacia na bezhlavu slepu vieru, alias fanatizmus... Preto je dobre kazdu filozofiu preverit logikou..
Co sa tyka tvorcov, je to ako z Nulandovou a jej "Fuck EU".. Vychod zaujimal obsah, zatial co zapadni politici riesili odkial ta nahravka pochadza.. a farizejsky neriesili obsah.. Pritom podstatny bol prave ten obsah nahravky a jej vlastne slova..

Přidat nový příspěvek