Dobré ráno

stretnutie | 26.02.2014

naozaj pekne napísané,prehladne ,aj keď mám chuť to doplniť o ešte jeden pojmík...a to je to osvietenie,alebo záblesk poznania. Nebudem dnes hovoriť ja,ale dovolila by som si zacitovať niekoho iného,všetci ho poznáte.-).Sú to úryvky z osobných poznámok,ako ich Nikola Tesla uverejnil v roku 1915 v novinách Scientific American.Takže v prvej osobe ."Moje detstvo bolo poznamenané nezvyčajnými skúsenosťami,vďaka ktorým som sa dopracoval k neskorším objavom.Od detstva som zažíval akési svetelné vízie ,pri ktorých som videl rôzne predmety a scény.Jednalo sa o celkom reálne predmety. Niekedy boli obrazy tak živé,že stačilo natiahnuť ruku a bol som takto vtiahnutý priamo do deja.Keď som dospel,zistil som,že si svoje vynálezy dokážem predstaviť do najmenších podrobností,nepotreboval som pokusy,ani nákresy. Všetko som si obstaral koncepciou a myšlienkami.Svojím duchom,jednoducho som to nazval novou metódou materializácie.Edison stál presne na opačnej strane ,na strane experimentálnej vedy a všetko si overoval na prototypoch.

Přidat nový příspěvek