Re: Re: pozitivní myšlení namísto obav

benislav | 25.02.2014

to bude jen nedorozumění (daří se mi s Vámi) - SSA jsou v pozadí, to jsem nikdy nepopřel, průzračný fakt.

Hysterie pokračuje, do měsíce se však situace podle nejen mého názoru zklidní (pro ilustraci - konzultuji s necelou desítkou Ukrajinců, co znám, od programátorů po klasického zedníka), strhávání pomníků s blížícími se volbami (Ukrajinci jsou podobně jako Rusové v tomto umírnění až na některé excesy, narozdíl u nás, kde je strhávání historického kontextu dosazeno jako folklórní projev) a další dramatičnosti opadnou.

Měsíc poté se může vynořit zcela jiný umírněný subjekt, na který bude slyšet ta umírněná většina, co zůstala doma a studuje materiály, jak to bylo. Ostatně, jak tu kdosi plýtval odkazy ve snaze dokázat něco svému egu, na to přece mohu poslat další odkazy, kde se shromažďují důkazy o pozadí, ostřelovačích a tak dále - to vše veřejnost ovlivní. Všichni ví, že situace nebyla tak dramatická jako vykreslena - a veřejnost má voličské právo. Přijde mi úzkoprsé zaměřit se na jakýsi tandem či trojúhelník prosazovaný mediálně (Tymošenko, Kličko...) a nepočítat s touto silou. Naopak, mediálně protěžovaný nejsilnější kůň volal po invazi cizích vojsk a řada důkazů, které postupně vychází najevo, ho může potopit zcela.

Analogicky - abych dovysvětlil - šachová partie končí matem či remízou. Série šachů neznamená vůbec nic (ty v těchto dnech dostává Rusko), důležitý je konečný výsledek. Ačkoliv tedy parlament, dočasně ovládnutý radikální opozicí schvaluje protiruské injektivy jak na běžícím páse, lze počítat, že nový parlament řadu z nich revokuje. Prozatím to vidím na mat pro stranu, co rozpor vyvolala, nebo na remízu (rozdělení Ukrajiny). Pokud se oprostím od emocí a vlivů, cítím, že celkový výsledek této partie může být zcela jiný, než jsou šířící se (mediálně zejména) obavy, které živí rozpolcenost, zapomínají na rozjitřená srdce a neberou v potaz, že vše dramaticky rychle opadne, protože původní myšlenky (sesazení Janukovyče, nové volby) bylo dosaženo a termín nových voleb je znám.

Vnímám i ty jednoznačně protiruské injektivy současného "parlamentu" právě jako zbraň, co se otočí v očích mas proti tomu, kdo se jí ohání.

Přidat nový příspěvek