Re: Ukrajina

lcc | 24.02.2014

Ďakujem ,ďakujem , 100x ďakujem .

Súhlasím so všetkým , lepšie by som to nenapísal.
Všetkým sa ospravedlňujem , Hoxovi , že som sa nechal asi trochu uniesť emóciami. Som taký človek , s tým nič nenarobím.
Nechcel som nikoho uraziť a ani som to priamo neurobil,zato mi tu niekto nadával to trollov a podobne.
Hoxi , bavíme sa pravdepodobne o najzávažnejšej situácii pre Rusko od rozpadu ZSSR , a chytáme sa v diskusii za slovíčka a sme úzkoprsí , div že som nedostal ban za použitie slova p.del . Neobviňujte ma z neslušného reagovania, je to nefér.
Ak som myslel nejakú reakciu Ruska , tak v tom zmysle, že ak by sa východ rozhodol nejakou fomou požiadať Rusko o záštitu , pomoc alebo priamo vojenský zásah , musí dopredu vedieť , že ich Rusko podrží, inak sa nebudú blamovať. Pretože ak by náhodou požiadali a Rusko cukne, domáci ukrajinský západní špílmachri sa potom s nimi ako so zradcami vysporiadajú.
Je to citlivá věc, tu nejde o to ako niekto napísal,že mám zobrať kvér a ísť bojovať. To musí mať presne odstupňované a načasované kroky v rýchlom slede za sebou, aby nebol čas na reakciu nepriateľa.
Ak očakávam rozhodnosť Ruska , tak preto, že vieme ako dopadla nerozhodnosť západných mocnotí před 2 svetovou vojnou. Pokiaľ sa neučinia určité rozhodné kroky v začiatku, potom sa to už ťažko zachraňuje.
Dočítal som nedávno knihu od Naročnickej a kol. "Partitura druhé světové války " , ktorá sumarizuje najnovšie archívne poznatky a fakty udalostí před napadnutím Ruska, zákulisné dohody,rokovania i dôvody prečo to napokon dopadlo tak jako to dopadlo od Mníchova až po pakt Ribbentrop - Molotov.
Veľmi zaujímavé čítanie , má to s tým čo nás kedysi učili v škole málo společné. Naročnickaja je Ruska, ale nie je to nejaká zarytá komunistka, je to akademička, prednáša v Paríži. Myslím,že pre každého kto sa zaujíma o dějiny Ruska a históriu 2.svet.vojny to bude zaujímavé čítanie.
Prajem všetkým príjemný deň .

Přidat nový příspěvek