Re: Ukrajina

popolvár | 24.02.2014

"Agresívna reakcia Ruska by mohla byť vyslobodením a stanovením hraníc odkiaľ-kam. Skôr, či neskôr k tomu bude musieť prísť."

Predovšetkým by som zmenil agresívnu na vojenskú. A tá vojenská nebude skôr prevedená, ako prestane byť vnímaná ako "agresívna" minimálne v mysliach prevažnej väčšiny ľudí danej oblasti, ktorej sa teritoriálne bude týkať. /viď. 68-mi rok u nás. Obratom sa z osloboditeľov z II. svetovej stali okupanti/. Plus isto to nenastane, pokiaľ to nebude oficiálna požiadavka daných teritórií podporená oficiálnym referendom, či inou formou. Dovtedy to bude boj o dané časti Ukrajiny stále na vyšších prioritách vedenia vojny ako na tej najhorúcejšej, 6-tej. Proste Rusko si to mimo hraníc Ruskej federácie nemôže ešte dovoliť v takej forme po akej časť diskutujúcich volá a argumentuje podobnými analýzami z iných portálov. Súhlasím, že celková strata Ukrajiny bude pre Rusko ťažkým sústom, najmä, čo sa týka bezpečnosti. Otázkou je, či by nebolo ešte ťažším sústom okupovať cudzie teritórium. Možno aj to nastane, ale Rusko isto nezačne deliť Ukrajinu ako prvú. Počkajú na Rumunov, Po/d/liakov a Maďarov. /Analógia k Poľsku v 1939/. Takto to bude ospravedlniteľné, zdôvodniteľné a prijatév očiach svetovej verejnosti - okrem tej zombifikovanej v EÚ a USA. Správne ste podotkli, že Čína si isto robí zálusk na východnú Sibír. Aj preto Rusko dôsledne do všetkých detailov zváži svoju vojenskú angažovanosť na Ukrajine. Ja myslím, že nepremysleným vtiahnutím do vojenskej intervencie by si Rusko strčilo hlavu do slučky. Preto tie provokačné články o slabosti a výsmechu Ruska aj v očiach jeho partnerov ak vojensky nezasiahne. To sú dve roviny pôsobenia na partnerov a aj na rusofilov menej globálne zorientovaných: po prvé - vytvárať egregoriálny tlak na Rusko - túžba po vojne a odplate, nech to už natrú "amíkom", po druhé - vyhýbaniu sa vojenskému konfliktu prezentovať Rusko v očiach partnerov a rusofilov ako slabošský štát. Ad. Sýria za Ukrajinu - podľa mňa blábol - už len z morálnehohľadiska a rizika straty kreditu u partnerov a rusofilov to Rusko nespraví...
Ad situácia k príspevkom, mazaniu a presúvaniu: týka sa to všetkých - svoj názor skúsiť zdôvodniť vlastnými úvahami a nie spôsobom - linkom na iný zdroj a argumentom, že je to tam uvedené, tak to musí byť pravda, alebo aj iní majú ten istý názor. Plus ak oponenta nepresvedčíme, tak nie do okola stále trvať na svojom. Každý má právo na svoju mozaiku. Je pravda, že sa tu vytvoril istý myšlienkový prúd, prúd opierajúci sa o KOB, ale to neznamená, že nemôžu zaznieť aj iné názory. Ale ako som uviedol vyššie, nech to spĺňa náležitú formu a úroveň. žiadne emočné úlety do emotívnych invektív. HOX, presúvaj, či maž všetky takéto príspevky, či moje, taurusove, udove, Icc, Miroslavove... Je to jedno. Hulvátov máme dosť v parlamente. "Starých" takto upozorniť, že sa nechali strhnúť do starých, nevhodných koľají a nových - nech sa naučia pravidlá. Možno je vhodné do vymazaného príspevku, či presunutého doplniť dôvod... Napomenutý diskutujúci má vždy možnosť prepísať príspevok, jeho časť do vecnej roviny a znova zverejniť. Isto lepšie, ako urazeným egom sa ohradzovať...
ešte tu doplním to, čo som už uverejnil nižšie, a čím podopieram svoje výhrady voči vojenskému zásahu nateraz:
slušné úvahy... Chcelo by to možno rozpitvať na celý článok... Treba si uvedomiť, že Rusko tiež nie je jednoliate a jednotné aj čo sa týka Koncepcie. A pridávať si ešte problémy s násilným robením poriadku na Ukrajine... Rozšíriť rady vlastnej piatej kolóny o vášne vzájomných krívd medzi Ukrajincami a Rusmi - to je to najmenej, čo potrebuje. Jak sa vraví: "Pomôž si sám, aj Boh ti pomôže!" To isté sa týka aj Ukrajiny: Pomôž si sama, ukáž, že stojíš o reálnu pomoc a pomôžeme... Ako? Myslím si, že Rusko ukázalo jasne a deklarovateľne, čím a ako vie Ukrajine pomôcť, skutočne pomôcť a nie za vlastné prachy sanovať korytá oligarchov a mafiánov. Myslím si, že z dôb Chruščova sa dostatočne poučilo.
A EÚ a USA? No rozpínať sa za každú cenu a stať sa žalárom národov - to pochovalo už nejedno impérium...
Vráťme sa k DVTR, k stupňom moci. Najvyššia je konceptuálna, za ňou je ideologická... Vieme, kto je nositeľom ideologickej moci v dnešných časoch a čiu koncepciu propagujú...
Skutočná konfrontácia, reálna, ktorá môže zmeniť pomer síl medzi koncepciami musí prebiehať na všetkých piatich úrovniach moci a každá koncepcia musí mať synchrónne súkolesie jej podriadených štyroch úrovní... To má zatiaľ najlepšie zabehnuté Biblická koncepcia GPP.
Čo má Rusko? Na prvej úrovni - Konceptuálna moc - na tom sú lepšie - je ľudskejšia a má podporu HNR.
Ideologická moc - tu to aj v Rusku ešte stále nie je jednoznačné, myslím si, že ešte stále má v tradičných médiach prevahu Biblický koncept. Zákonodárna a výkonná - ani tam to ešte stále nie je jednoznačné, stále je to na hrane, kam to preváži. Súdna? Asi tiež tak... Proste prioritou Ruska musí byť skonsolidovanie mechanizmu všetkých piatich foriem moci predovšetkým doma, na vlastnej pôde. V tomto porovnaní je rusko ešte stále v nevýhode, jej koncept ťahá v potýčkach za kratší koniec. Strategicky má navrh, ale aktuálna taktika musí zodpovedať momentálnym reálnym možnostiam.

Přidat nový příspěvek