Používejme to, co máme v hlavě, pokud to máme.

Jaroslav Orlík | 01.03.2014

No, já si o těchto dopisech myslím své. Nikdo z nás neví, jak se věci mají a kdo je ten zlý a kdo ten dobrý. Osobně si dovoluji tipnout, že ti, kteří tam provádějí ta svinstva, jsou najati Putinem, protože ten potřebuje záminku k obsazení Krymu, který, mimochodem, Rusku patřil od roku 1783, než jej v roce 1954 v pomatení smyslů daroval Chruščev Ukrajině. Není tedy divu, že Rusové, ať v Moskvě nebo v Sevastopolu, dělají všechno pro to, aby se Krym, jako naprosto strategicky nejvýznamější bod v Černém moři, vrátil zpět Rusku. Víme přece všichni, že tyhle brutální provokace dělal Hitler těsně před vpádem do Polska, dělal to Hitler například zapálením Říšského sněmu a tak dále. NAkonec i provokace v listopadu 1989, kdy se šířila zpráva o usmrcení studenta při demonstracích mám v živé paměti. Jsou to jen záminky. Já se zdráhám uvěřit tomu, že normální Ukrajinec je schopen vypíchnout poldovi oči a utnout mu ruku. To udělá jen nájemné hovado. Nejsem žádný rusofil, ale nemůžu najít protiargument proti tomu, co dnes dělají rusky mluvící obyvatelé Krymu. Chtějí zpátky domů. do Ruska. Chtěli jsme my, Češi a Slováci z Rakouska Uherska, poté chtěli Slováci z Československa a chtěly to jednotlivé národy z Jugoslávie. Není nezajímavé, že v obou prvních případech, kde jsem figurovali my, Češi a Slováci, to šlo bez problémů. Jsme asi jediní na zeměkouli, kde, v těchto vypjatých momentech, netekla krev a neumírali lidé. Na druhé straně je náš problém, že nejsme, aspoň tedy většina, schopni dešifrovat zprávy, ať psané nebo s pohyblivými obrázky, tak, aby nám to dávalo dost přesný obraz toho, co se kde děje. Podléháme ptákovinám, jako je dopis, na který reaguji, aniž si dáme dohromady jedna a jedna.

Přidat nový příspěvek