Re: sša

jardob | 17.02.2014

Naozaj by som si rad na tuto temu s niekym pokecal... Ak nie tu, tak na mojom maile jardo.b@atlas.sk. Citam rozne materialy a snazim sa poskladat si vlastnu mozaiku z ulomkov toho co ponachadzam a dava mi zmysel, ale stale nemam isto v mnohych mojich domnienkach.. Co sa tyka posledneho odstavca a principe Obrazu, citam aj knihy od V.Megre o Anastasii a tato uvaha mi sem dost zapasovala.. To preco je obraz demokracie urceny na zanik, je aj to, lebo stoji na nepravdivych ideach... Ludia objavuju ze mnohe tezy su len klise, a zapadni politici hovoria A ale robia B. A napokon demokracia ani v antickom svete nebola vladou vsetkeho ludu, ale iba "demos" teda elity. Napadol mi este jeden princip, tiez tykajuci sa opice. Kdesi vraj chytali opice tak, ze do debnicky s otvorom na ruku vlozili banan, a debnicku priviazali o strom. Opica prisla, strcila dnu ruku a nahmatala banan. Chcela si ho odniest, ale maly otvor jej to nedovolil, a tak tam sedela a banan nechcela pustit. Prisiel lovec a opicu si zobral.. Z toho existuje myslim pravidlo: "Opica nepusti z ruky jeden banan, kym nema v ruke iny".. Toto pravidlo sa niekedy nemiestne pouziva na zeny. Ale to co som tym chcel povedat, ze aj ludia ako narod, boja sa opustit jeden OBRAZ, kym nemaju po ruke iny OBRAZ, mozno krajsi...

Přidat nový příspěvek