Re: Re: otvorenie archívov

udo | 28.01.2014

To, čo popisuješ, je skôr zo strany našich predkov (pod)vedomá kolektívna ignorácia deformácie objektívnych javov agresormi. Pomáhala dedom a babkám..otcom a mamám prežiť 1000..a možno oveľa viac liet "Panských huncúctiev".

Kto chcel vytŕčať z obce..občiny(spoloCnosti a nie davu) bol vždy správne podozrivý ako zradca. Buď pomôže najprv selu, ako sPrávny SeloJan, či Slovoon, alebo bude ego, geoCenTrik..všetko pre mňa..ja..ja..ja..monAmon..až po mám-on.

Bo pamätajme:
"Slobodný môžeme byť vtedy a len vtedy, ak bude slobodná spoloCnosť"..opačne to v tomto zmysle nejde
T.j., brať ohľad na druhých, bo vždy budem na nich do tej-či onej miery závislý. Sám Človek spoločenský neprežije, veď tak stavený je. Zoon politikon.

A judaistické:
"My židia sme ako opice..keď jedna na strom vylezie, i ostatné za chvost vytiahne.."

..síce na úrovni "dobrého príkladu" platí, no zároveň je cesta k zveru, cestou "Zpátky do lesú, zpátky na stromy"..
..a to by nás predkovia po tých tisícoch rokoch bojov za Slobodu(chápanie..)..chopenie reality..osudu
najradšej do studne tej sviežej poriadne vnorili..

i tak..kopala studienku kopala..pozerala do nej..
aká je široká, taká je hlboká..ej bisťu..ba veru..sj-že..
skočila by do nej pri tej páľave NeBohej!

No snáď stačí sa len napiť a smäd ten Talentov zhasiť!

Přidat nový příspěvek