Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pokračování ?

Pe-tri | 29.01.2014

Opět na začátek velké poděkování, moc hezký text. Když si to tak čtu tak mám téměř fyzický pocit učesávání kadeří do hezkého účesu. Co vlas to poznatek, jen jim dát to správné místo na (v) hlavě:) Jsem rád za Tvé interpretace myšlenek Ksb a za to, že to Ksb vidí tak jak píšeš. Má intuice o významu Ksb mě neklame.
Mj. mě zaujalo to pojetí Duch jako pólové existence. Je jasné že druhým pólem je tělo a tak zde máme zda póly (materiální a duchovní), dvě existence, dva životy, mezi kterými může běhat/kmitat sdílená energie ...
Mám rád věcné poznatky pozemsky materiální povahy (historie, ekonomie, sociologie, filosofie, medicína, právo, technologie), ale jsou pro mne až jakousi "nadstavbou" duchovního backgroundu lidského života. Proto se často obracím k těmto spirituálním tématům. Prostě mám pocit, že bez ujasnění si podstatných věcí (apriorního charakteru) nemá valného smyslu řešit věci odvozené, i když samozřejmě obě cesty, jak indukce tak i dedukce se mohou tvůrčím způsobem doplňovat a i doplňují.
Ještě jednou díky a budu se těšit na Tvé případné další příspěvky.

P.s. Z překlepu v nicku si samozřejmě stresy činit netřeba :)

Vše dobé i Tobě

Přidat nový příspěvek