Re: Re: Re: Pokračování ?

Lux | 27.01.2014

Ahoj Peťo,

v prvom rade by som chcel povedať, že ja nepatrím medzi udos, ja som v oblasti KSB (a DVTR ako jej jadra) len amatér samouk. Tiež tu na tomto webe nie som dlho a len občas tu niečím prispejem.

Aby boli jasné niektoré pojmy a čo sa za nimi skrýva, tak trochu obšírnejšie:
Ezo-terika = zo starogréc. slova esō, čo znamená „vo vnútri“, s preneseným zmyslom „vnútorné, utajené“ veci, ktorých chápanie je možné získať len v úzkom kruhu „zasvätených“ alebo „osvietených“ ľudí.
Do ezoteriky teda patrí množstvo tajných a okultných hnutí, napr. gnostické hnutia o sebe tvrdili, že vlastnia tajné poznanie (gnósis), podobne ako ďalší antický smer zvaný hermetizmus (od boha Hermesa, ktorý robil posla medzi neviditeľnými úrovňami sveta „bohov“= egregorov a viditeľnou úrovňou života bežných ľudí). Ni(e)kto teda určité poznanie zahermetizoval a kúsočky pravdy dal rôznym „zasväteným“. Úlohou a cieľom KSB je rozhermetizovať množstvo utajovaných info a urobiť z nich exo-teriku.
Svet dodnes žije na základe rôznych historických mýtov a legiend. Či už o Budhovi, Ježišovi alebo Mahomedovi. Jedným z najznámejších je mýtus o boho-človeku Ježišovi:
V roku 325 sa na Nicejskom koncile, odhlasoval najväčší podvod v dejinách ľudstva, za účelom upevnenia cirkevnej moci, ktorý poznačil celé novodobejšie dejiny ľudstva. Cisár Konštantín vtedy biskupov vyzval, aby hlasovali zato, že Ježiš je boží syn. Kto si dovolí hlasovať proti, bude potrestaný. A tak sa Ježiš Kristus stal božím synom hlasovaním počtom hlasov 217 za a 3 proti. To je historický fakt. Cisár Konštantín bol pochopiteľne vysoký zasvätenec kultu Slnka (Amon-Ra).

Exoterika = je poznanie všeobecne známe, verejne prístupne a stabilne prijímané v celej spoločnosti.
Proste to, čo uznali rôzne okultné a ezoterické hierarchie (a nad nimi Oko=GP, nad pyramídou poznania a zahermetizovaných vedomostí) za vhodné, aby bežní otroci vedeli a prijímali ako „písmo sväté“.
Vo všetkých ezoterických kultoch sú charakteristické hierarchie a s nimi súvisiace „právo“ na určité vedomosti (to platí dodnes). Napr.:
učiteľ → majster → guru → bódhisattva → budha
kaplan → farár → biskup → arcibiskup → kardinál → pápež
iskrička → pionier → komsomolec → kandidát na členstvo v KSSZ →...generálny tajomn-ík , spolu 33. stupňov na vrchol pyramídy, podobne ako v druhom klone GP : slobodomurárstve pre bežných gójov a judaistov (po dlhé generácie preverení klanoví obrezanci sú zasväcovaní až po 66. stupeň a istí ra-bíni, tj. synovia Ra až po 99. stupeň).


ZÁPAD = biblická civilizácia = civilizácia hmoty
Vyvíjal sa osvojovaním si hmotnej časti Vesmíru. To sa dialo napriek cirkevným zákazom na výskum. Verchuška bola najskôr z tajných, potom rytierskych a neskôr z masonských rádov, kabalistov – tí neboli ohraničení vo výskume hmoty a druhých ezoterických poznaniach a vedných odboroch. Západ riešil 2 hlavné úlohy:
1) Na dobytých územiach Biblickým projektom udržiavať hierarchický poriadok, a tak sa vedomosti dávali podľa stupňa hierarchie zasvätených. Veda potrebuje viac menej presnú logiku (práca ľavej hemisféry), a tak „západniar“ – ako pravidlo prijíma do psychiky iba to, čo je mu logicky pochopiteľné. Táto mentalita sa vytvárala po stáročia, hlavne u západnej j-elity a od renesancie sa to začalo šíriť aj na tlupu. Začal sa vytvárať nový obraz života a sveta, čo sa prejavilo v humanizme a filozófii, ktorá začala čerpať z gréckej antiky.
2) Rozširovať biblický poriadok na druhé štáty – kolonializmus → cez nové spôsoby vedenia agresie, a to najmä cez finančné inštitúty a nové ved.-technické riešenia, ktoré neboli na kolonizovaných územiach (tzv. metóda kult-úrnej spolupráce, keď sa kultové „výdobytky“ biblického projektu šíria na novo infikované teritórium – stačí sa pozrieť na vývoj po r. 1989 v našich krajinách).
Základné západné „hod(v)noty: egoizmus, individualizmus, hedonizmus ai. – devastujú kultúru.
VÝCHOD = védicka civilizácia = civilizácia ducha
Tradičné duchovné učenia už v staroveku sformulovali určité stabilné dogmy a pohľady na Vesmír. Presne vedia, kedy aká chronosova epocha končí a začína druhá, pričom nastavenie je rovnako apokalyptické, ako v tej biblickej. A tak do „konca sveta“ (od kohože sa ten GP učil pri formátovaní oviec...:) ). Žiadne seriózne vedecko-logické dôkazy tieto učenia nepotrebujú. Všetko je založené na religióznych mýtoch v tradičnej stáročnej viere. Ľudia na védickom Východe si zvykli dôverovať svojim pocitom (inštinktom), ktoré sa prejavujú kultivovaním mnohorakých psychických praktík zmeny (rozširovanie) vedomia. Nutné je však všetky kroky robiť pod dozorom nejakého guru, lebo ináč hrozí aj definitívny pobyt na nejakej psycho-klinike. Rozširovaním vedomia sa totiž otvárajú rôzne kanály príjmu informácii z podvedomých úrovní, ktoré sú pripojené na kolektívne agregátne polia (egregory) a môže sa stať aj to, že náhly prienik informácii, pri nejakej psychotechnike daný jedinec „nestrávi“ a odchádza aj do inej hladiny bytia.
Ľudia na Východe ľahko uveria tomu, čo sa nedá logicky dokázať, ale tomu, čo pociťujú v obrazoch (činnosť pravej hemisféry). Neznamená to, že nemyslia aj logicky. Proste ich logika nie je nasmerovaná na „materiálne“ dôkazy existencie bytia, ale na potvrdenie už existujúcich pravidiel-„právd bytia“ v ich kultúre. Tie boli niekým „vyrobené“ nie logicky, ale za pomoci duchovných zážitkov, ktoré boli výsledkom psychotechník východného typu.
V čase svojej kolonizácie sa zákonite Východ musel stretnúť so záp. logikou a technokraciou. Do obdobia rezonancie - cca v polovici 20. stor. (pozri Zákon času) „mudrci“ Východu stále sledovali svoje staré religiózne princípy a stále utvrdzovali v ich stereotypoch východnú tlupu (stačí si pozrieť ako vyzeral a fungoval feudálny Tibet do vyhnania dalajlámu do exilu). Zákon času je však neúprosný aj k Západu aj k Východu. Tlupa na Východe postupne vychádza pod tlakom technokracie zo svojich stereotypov a začína „kultúrnieť“ pod vplyvom Západu a jeho technosféry. Takto sa aj Východ dostal pod faktor, ktorý je základným zdrojom veľmi nebezpečných stresov a psychóz v živote ľudí. Ľudia na Východe sa „adaptujú“ k vonkajším k vonkajšiemu inFormačnému prostrediu o niečo lepšie ako ľudia na Západe. Oni sa totiž adaptujú o niečo INÁČ, čo vedie ľudkov zo Západu hľadať zbavenie sa stresov v kultúre a psychotechnikách védickeho Východu. Východ za biblickým Západom zaostáva asi o 1 generáciu, s výnimkou Japonska, kde je najvyšší podiel samovrážd a stresov na obyvateľa na svete...
Ľudia zo Západu „odhadzujú“ biblické cennosti tradičného kresťanstva a hľadajú východné-védicke, ktoré pokladajú za spasiteľné (ale tam hľadajú tiež márne).
Západná technokracia zákonite „materiálne“ i inFormačne (duchom) víťazí na svete a narušuje stabilitu ako biblického Západu, tak i védického Východu, kde oba systémy sú jasne tlupo-elitárne.

A kde je MIERA?

Už ma bolia prsty, takže pokračovanie zajtra, ak mi do toho niečo nepríde.

Vidím, že stádečko nám udo zakázal...:), ale keď ja mám mnohokrát pocit, že sa prezentuje ako profesor pred opičiakmi, viď asociácia s Planétou opíc...:))

Takže, taky díky a zatím... Pet-ri

Přidat nový příspěvek