Re: Re: Re: Re: jak do osieho hniezda

Lux | 21.01.2014

Ahoj popolvár,

celkom pekne si vystihol podvedomo-vedomé reakcie prispievateľov vo svojich príspevkoch.
K tým 3 rokom aj ja mám určité výhrady, ale kto presne vie, odkiaľ autori z VP čerpali info. Vo vojenských (a nielen) kruhoch prebiehali v ZSSR pokusy aj na ľuďoch, o ktorých sa nám len sníva, alebo sme to videli v sci-fi filmoch...
Pamätám si, že svetoznámy ruský fyzik Landau, ktorý bol jeden z mála, čo dostal Nobelovku (asi zaslúžene) tvrdil, že po 2dcl šampanského na nejakej významnej udalosti nebol schopný tvorivej práce tuším 3 týždne:" Chodil som do práce úplne zbytočne, nevedel som vôbec naviazať myšlienkami na prebiehajúce výskumy..."
Jednoducho sa nedokázal napojiť na predchádzajúce agregátne biopole.

Preto na hrubú a priemernu riadiacu prácu (aj v politike) postačujú a sú v zákulisí starostlivo vyberaní ľudia typu rezidenta GP v ČR alebo jeho "spiaceho" protikandidáta.

Riadenie v lone Vis Maior, ako aj kvalitné sebariadenie si vyžaduje asi tú nulovú toleranciu voči všetkým drogám ovplyvňujúcim správnu funkcionalitu. A tá by mala byť cieľom.

Ľudové príslovie však hovorí:
"Zakázané ovocie najlepšie chutí."

Preto niekoho do niečoho nútiť má obyčajne efekt opičej labky.
Tí, čo riadili prohibíciu v USA a ZSSR veeeľmi dobre vedeli, čo činia a riešili viacero cieľov.
Okrem iného aj vytváranie a obohacovanie sa nepríliš morálnych j-eliťákov.
V USA sa na mafistických praktikách pašovania alkoholu z CAN vyšvihol do popredia napr. známy klan Kennedy.
V ZSSR sa riešilo aj rýchle zbohatnutie byrokratickej a mafióznej zákulisnej klanovej elity a predpríprava tvorby budúcich oligarchov.

Tak, čo s tými 5l vína? Kedy prídem na návštevu? :)

Přidat nový příspěvek